şişli vip

'Bebek Satışı' son anda önlendi - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

9 Mayıs 2021 - 04:33

‘Bebek Satışı’ son anda önlendi

‘Bebek Satışı’ son anda önlendi
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2018 - 11:41

26 views
Fırat

Ankara’dan Marmaris’e, yabancı bir aileye satmak için anlaşılan 2.5 aylık erkek bebeği teslim etmek için yola çıkan bir genç, otobüste muavinin dikkati sayesinde polis tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 16 SGY 80 plakalı yolcu otobüsü saat 23.59’da Ankara’dan Marmaris’e hareket etti. Yolculardan 26 yaşında ismi açıklanmayan kişinin kucağındaki bebeğin sürekli ağlaması üzerine diğer yolcular annesini sordu. Zanlı, bebeğin annesinin önce Marmaris’te yaşadığını öne sürdü, daha sonra öldüğünü söyledi. Zanlının tedirgin davranışlarından şüphelenen muavin, otobüs kaptanına durumu bildirdi. Bunun üzerine kaptan, Gölbaşı yakınlarında polis kontrol noktasında durdu ve görevlilerden kimlik araştırması yapılmasını istedi. Yapılan araştırmada çocuğun başka bir ailenin olduğu ortaya çıktı. Zanlının ilk ifadesinde, “Aile çocuğu istemiyor. Marmaris’te yaşayan yabancı bir çiftle anlaşmışlar. Beni de teslim etmem için gönderdiler” dediği öğrenildi.

Otobüsün muavini ve şoförü’ de olayı yaşanan olayı Muğla yazıhanesindeki görevlilere anlatırken, tatil için Marmaris’e gelen yolculardan Sevgi Adasu Kahraman yaşananları görüntüledi ve sosyal medya hesabından tüm arkadaşlarıyla paylaştı.

Sevgi Adasu Kahraman paylaşımında görüntü ve fotoğrafların yanı sıra, olay hakkında “Bir aile, bebeklerini Marmaris’te yaşayan yabancı bir çifte satmak için 26 yaşındaki gence teslim etmişler. Elinde 2.5 aylık bebekle arka tarafta oturuyordu, bebeğe Mamiş diyordu. Annesi yoktu. Bebek ağlarken konuşma esnasında yolcular annesi yok mu diye sorunca ‘Annesi yok öldü. Ben bakıyorum mecbur” şeklinde cevap vererek tepki gösterdi.. Bunun üzerine Otobüs şoförü bilerek polis kontrolüne girdi ve polislere şüphelendikleri için durduklarını ” söyledi.Göz altına alınan gencin verdiği bilgiler üzerine Polisin, Ankara’da yaşadığı öğrenilen bebeğin ailesiyle, Marmaris’teki alıcı yabancı çifti bulmak için çalışma başlattığı öğrenildi. (KAYNAK: ADEM ÜLKER/YENİ ASIR-MUĞLA)

Ortaca Bize