Muğla Yerel Haber

Kişiye özel köşe yazısı kaç lira?

Geçtiğimiz günlerde ulusal basında yazdığı köşe yazısı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e övgüler yağdıran, diğer adaylar Behçet Saatcı ile Mehmet Kocadon’u ise “alacağı her bir oy AKP’ye yarayacak” diyen o yazarın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne danışman olarak işe alındığı ortaya çıktı.

Kişiye özel köşe yazısı kaç lira?
73 views
07 Mart 2019 - 23:25

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarların’dan Tuncay Mollaveisoğlu geçtiğimiz gün kaleme aldığı yazıda, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün’e övgü dolu kelimeler sarf etmiş, Bağımsız Büyükşehir Adayı Behçet Saatcı ile DP Büyükşehir Adayı Mehmet Kocadon’u hedef alarak, bu ikisine verilecek oyun AKP’ye yarayacağını belirtmişti.

Ancak bu yazıyı yazan Tuncay Mollaveisoğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Danışman” olarak işe alındığı iddiaları ve Mollavesioğlu’nun işe alındığı ile ilgili Büyükşehir’ce yayınlanan bir yazı tartışmalara da beraberinde getirdi.

02 Mart 2018 tarihli Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın, “58798979-903.07.01-925” sayılı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban imzası ile yayınlanan yazısına göre, Tuncay Mollaveisoğlu 15 Şubat 2018 tarihi itibariyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde “Danışman” olarak işe alındığı belirtiliyor.

Ortaya çıkan bu olay, “Muğla Büyükşehir’e işe alınan ve Büyükşehir’in bütçesi ile maaşı ödenen Tuncay Mollaveisoğlu, seçim sürecinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’na özel köşe yazısı yazsın diye mi işe alındı?” sorusunu da beraberinde getirdi.

Biz de soruyoruz; “Kişiye özel köşe yazısı kaç lira Tuncay bey?“. İşte kişiye özel köşe yazısı yazan Tuncay Mollaveisoğlu’nun Büyükşehir’de işi alındığına dair o belge;

Muğla Büyükşehir’e danışman olarak işe alınmış
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Makdeniz8 Mart 2019 / 16:46Cevapla

Muğla halkına göre azledilmesi gereken fakat Osman Gürün e göre yeri doldurulmaz bir daire başkanının hatta ulaşım planlama ödülünü büyükşehir bünyesine kazandırmış bir başkanın istifa ettirilmesi tribünlere yönelik bir harekettir malumunuz. Önemli olan Gürün tekrar başkan seçilirse bu adamdan nasıl yararlanacağıdır. Size açık söyleyeyim adama genel sekreterlik makamı verileceği için istifa ettirilmiştir. Genel sekreter olsa da ulaşım dairesine olan etkisi ve müdahalesi hiç kesilmeyecektir. Yani Muğla Hamdi Alper kolukısadan kurtulamamıştır aksine kuluçkadadir. Çünkü görevinden istifa etmiştir, makamı bakidir. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde Fen işleri daire başkanı Atılım şener ve Hüseyin Daşkının da tribünlere yönelik gaz alma operasyonu çerçevesinde istifa edeceklerinin haberini vereyim… Adamlar kendilerinin tekrar seçileceğini düşünüp muglalilari çantada keklik yerine koyup dingonun ahırı gibi belediyeciliğe devam edecekler… Uyanın sayın muğlalılar!

Makdeniz8 Mart 2019 / 16:54Cevapla

Muğla halkına göre azledilmesi gereken fakat Osman Gürün e göre yeri doldurulmaz bir daire başkanının hatta ulaşım planlama ödülünü büyükşehir bünyesine kazandırmış bir başkanın istifa ettirilmesi tribünlere yönelik bir harekettir malumunuz. Önemli olan Gürün tekrar başkan seçilirse bu adamdan nasıl yararlanacağıdır. Size açık söyleyeyim bu adama genel sekreterlik makamı verileceği için istifa ettirilmiştir. Genel sekreter olsa da ulaşım dairesine olan etkisi ve müdahalesi hiç kesilmeyecektir. Yani Muğla Hamdi Alper kolukısadan kurtulamamıştır aksine kuluçkadadir. Çünkü görevinden istifa etmiştir, makamı bakidir. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde Fen işleri daire başkanı Atılım şener ve Hüseyin Daşkının da tribünlere yönelik gaz alma operasyonu çerçevesinde istifa edeceklerinin haberini vereyim…

Nihat ölmez8 Mart 2019 / 20:34Cevapla

Yazınızı okudum 5 yerde Tuncay mollavesioğlu 1 yerde Tuncay mollaveisoğlu diye geçiyor,kim yazdıysa dilbilgisi kursuna göndermenizi tavsiye ederim.

Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.