Ana Sayfa EKONOMİ Yarım kalan yol ne zaman yapılacak?

Yarım kalan yol ne zaman yapılacak?

539 views
0

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ortaca İlçe Merkezi’nde 6,5milyon liraya mal olan ve Ocak 2017’de başlayan yol çalışması yarım kalmıştı. Ortaca Adliyesi ile Aydem önüne kadarki bölümde kaldırım, bisiklet yolu ve sıcak asfalt çalışması yapan Büyükşehir, buradan İstiklal Caddesi kavşağına kadar olan bölümde ise sadece asfaltlama çalışması yapmıştı. Ancak İstiklal Caddesi kavşağı ile Üniversite arasında kalan yaklaşık 1buçuk km’lik bölümde ise hiç çalışma yapılmamıştı. Yolun iyice bozulması nedeniyle de araç sahiplerinin isyanı iyice arttı.

Ortaca’nın ilçe merkezinden geçen ve Dünyaca ünlü Dalyan ile İztuzu Plajı’na ulaşımı sağlayan yol’un yapılmaması nedeniyle, www.muglayerelhaber.com ve BatıHaber Gazetesi genel yayın yönetmeni Mete Sönmez kişisel facebook hesabından bir paylaşımda bulundu. Sönmez paylaşımında, “Geçen yıl Muğla’da yapılan bir toplantıda Büyükşehir’in üst düzey bir yetkilisi Osman Gürün’ün yanında Ortaca İlçe Merkezi’nde yarım bırakılan, Beyazoğlu konutları ile Yüksekokul arasındaki yol ile ilgili soruma; “O yol fazla işlek bir yol değil, o yüzden yapılmasına ihtiyaç yok. Sadece üstünde bir düzeltme yapacağız” demişti. O’da yapılmadı…. (Konu ile ilgili tüm kayıtlarım mevcuttur). Malum seçim yaklaşıyorken bi hatırlatayım, bilmeyenlere bir anlatayım dedim. Yıllık ortalama 2 milyona yakın turistin ziyaret ettiği DÜNYACA ÜNLÜ TÜRKİYE’NİN TURİZM BÖLGELERİ OLAN Dalyan ve İztuzu’na giden turistlerin ulaşımını sağlayan yoldur orası. Ayrıca nüfusu 50 bine dayanmış Ortacalıların ve yine binlerle ifade edilen çevre ilçelerin ticareten yada ziyareten Dalyan’a ulaşımını sağlayan, hatta feribot sayesinde Ekincik, Sultaniye gibi bölgelere ulaşımını sağlayan yoldur ayrıca. Yani yıllık hesaplarsanız “milyonlar” ile tarif edilen bir kişinin geçtiği yoldur ve o yol Büyükşehir’in sorumluluğundadır. Malum 31 Mart’a kısa bir süre kaldı, hatırlatayım dedim…” dedi.

Mehmet Sertkaya resmen aday adayı
Mehmet Sertkaya

Mete Sönmez’le konu ile ilgili iletişime geçen CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, , “Bahsi geçen yolu Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e ilettim” dedi. Yolun proje ve planlamasının yapıldığını belirten CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Sertkaya, “Şu an kış mevsimi nedeniyle ve yağışların devam etmesi nedeniyle orada yapılacak olan sıcak asfalt çalışması, kısa sürede deforme olacağı ve yapılan yolun bozulacağından dolayı çalışmalar Bahar aylarında başlayacak ve kısa sürede Ortaca’ya yakışan bir yol yapılacak. Önümüzdeki süreçte Ortaca’ya hak ettiği hizmetleri yapacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz