Muğla Yerel Haber

Vali Çiçek, Marmaris’te “Tabiat Turizmi” Çalıştayına Katıldı

Vali Çiçek, Marmaris’te “Tabiat Turizmi” Çalıştayına Katıldı
7 views
22 Şubat 2017 - 7:43

Muğla Valisi Amir Çiçek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Muğla Şube Müdürlüğü ve Marmaris Milli Park Müdürlüğünce hazırlanan Tabiat Turizmi Çalıştayına katıldı.

Marmaris Milli Park Müdürlüğü Tabiat Eğitim Merkezinde yapılan çalıştaya Vali Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Marmaris, Fethiye, Datça, Ortaca, Köyceğiz, Dalaman Kaymakamları,  Doğa Koruma ve Milli Parklar IV. Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu, Marmaris, Datça Belediye Başkanları ve turizmciler katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek, tabiat koruma alanlarının toplumla iç içe olması ve turizme hizmet etmesinin sağlanması gerektiğinin altını çizerek, Milli Parklar ve ormanların her ne şekilde3 olursa olsun korunacağını, halkın ve turizmin hizmetinde kullanılacağını söyledi.

Muğla’ya gelen turistlerin ormanlara uzaktan bakmadan bisiklet, doğa yürüyüşü gibi faaliyetlerle kullanması gerektiğini belirten Vali Çiçek, “Ormanlar ve milli parklar turizme kazandırılmalı. Muğla’ya gelen turistler buradaki tabiatı spor, doğa yürüyüşü yaparak tanıyacak. Tabiat koruma alanlarının toplumla iç içe olması ve turizme hizmet etmesini sağlamak bizlerin görevidir. Bunu yaparken de milli parklarımızı ve ormanlarımızı koruyarak yapmalıyız” dedi.

Marmaris Milli Park Müdürü Fikret Çatalkaya ise “Marmaris Milli Parkı’nın tanıtımı ve kaynak değerlerin tabiat turizminde kullanımı” konulu sunum yaptı. Marmaris Milli Parkı’nı bir yılda 2 milyon kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Muğla Milli Park Şube Müdürü Somer Kırker de “Muğla ili tabiat turizmi uygulama eylem planı” hakkında sunum yaptı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.