şişli vip

'Uzman çavuşum' dedi, uzman sapık çıktı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 10:46

‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı

Kendisini uzman çavuş yalanıyla tanıtan B.Ö., Türkiye’nin pekçok bölgesinde 42 kadının Facebook, Instagram ve e-mail hesabını ele geçirdi. Ulaştığı kadınların kiminden çıplak fotoğraf isteyen, kimisiyle zorla birlikte olan sahte uzman çavuş, kadınlardan birinin dikkatiyle yakayı ele verdi, şimdi Ortaca’da yargılanıyor.

‘Uzman çavuşum’ dedi, uzman sapık çıktı
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2020 - 8:53

1.021 views
Fırat

İstanbul’da üniversite okuyan M.S.’ye (25) 16 Eylül 2018’de lise arkadaşı S.B. adlı kişinin Facebook hesabı üzerinden gelen mesajda: “Senden hoşlanan birisi var. Kendisi sosyal medya kullanmadığı için benden rica etti. Facebook şifremi verdim, o seni arayacak” dedi.

Birkaç dakika sonra M.S., Messenger’ın sesli arama uygulaması üzerinden arandı. M.S. arayan kişiye kim olduğunu sordu. “Kimlerle yattığını biliyorum, sevgilin var mı?” diye konuşan kişiye M.S. tepki gösterdi.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, “Senin kimlerle yatıp kalktığına dair videoları babana göndereceğim” diyen kişi, S.B.’nin telefon rehberindeki bazı numaraları peşi sıra söylemeye başladı. M.S. korku ile arayan kişiye, Facebook şifresini ve telefon numarasını verdi.

Epilepsi hastası M.S. geçirdiği kriz sonrası S.B.’yi arayarak durumu anlattı, S.B. ise Facebook hesabının ele geçirildiğini söyledi.

SOĞUKKANLI DAVRANDI

M.S.’nin hesabını ele geçiren kişi bu kez S.G. isimli başka bir kadına ulaştı. Aynı yöntemle S.G.’ye yaklaşan şahıs, kendisine son kullandığı numarayı söyledi. Paniğe kapılmayan S.G. görüşmeye devam etti ve kendisine fotoğrafını göndermesini istedi. S.G. elde ettiği bilgiler üzerine M.S.’ye Instagram üzerinden ulaştı ve durumu anlattı. M.S. hesabını ele geçiren ve arkadaş listesindeki birçok kadını da taciz eden kişinin Burak Ö. (26) olduğunu tespit etti. M.S., Burak Ö.hakkında (Muğla) Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Burak Ö. hakkında ‘tehdit’, ‘şantaj’ ve ‘kişisel verilerin ele geçirilmesi’ suçlarından Ortaca 3. Asliye Ceza Mahkemesi‘nde dava açıldı.

SAVCIYI ŞİKAYET ETTİ 

M.S.’nin avukatlığını yapan İzmir Barosu’na üye avukat Serhat Deniz Çelikkaya da Burak Ö.’in kendisine iftira attığı gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Öte yandan Burak Ö.’in, hakkında dava açılmasına sebep olan savcılara yönelik de CIMER’e ve HSK’ya şikâyette bulunduğu anlaşıldı.

Burak Ö.verdiği ifadelerde özetle şu savunmayı yaptı: “Benim bu konularla hiçbir ilgim ve alakam yok. Telefon numaralarım birileri tarafından Facebook’ta paylaşılmış. Hakkımda şantajdan 25 suç kaydı var. Bunların hepsi sosyal medya üzerinden numaramın paylaşılması sonucu oldu. Benim sosyal medya hesabım yok, evimizde internet yok. Birileri bana oyun oynuyor.” 

HEP AYNI YÖNTEM

Burak Ö.’nün 40 kadını daha mağdur ettiği öğrenildi. Antalya’da F.A.’yı şantajla otele götürdüğü ve zorla birlikte olduğu belirlendi. Adana’da yaşayan R.R.K. (24), Burak Ö.’nin arkadaşının Facebook hesabı üzerinden ulaştığını ve şantaj yaptığını anlattı. Ancak soruşturmalarda delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verildi. medya üzerinden numaramın paylaşılması sonucu oldu. Benim sosyal medya hesabım yok evimizde internet yok. Birileri bana oyun oynuyor.”