Muğla Yerel Haber

Turizm Bakanı ile Bollywood buluşması

Turizm Bakanı ile Bollywood buluşması
17 views
25 Nisan 2017 - 16:49

26 Mart’ta Muğla’da Başbakan ile DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Hindistan’la gelişen turizm konularını görüşmüşlerdi. Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın Marmaris’e gelmesiyle, yapılan özel görüşmede Island Grup firmasının sahibi Aman Bhatia ve yardımcısıyla birlikte Hindistan’la Türkiye arasındaki vize kolaylığı, Türk havayolları ile ulaşımda indirim konuları’nın yanı sıra, Muğla’nın, Hindistan’da tanıtımı ile yapılacak aktiviteler ve fuar tanıtımıyla, ilgili konular görüşülerek her türlü desteğin verileceğini Turizm Bakanı belirtti.

Bu yapılan görüşmeye Mugla Valisi Amir Çicek, Milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer, Müştesar Yardımcısı Baki Alkaçar, Mutso Başkanı Bülent Karakuş ve DOKTOB Baskanı Yücel Okutur ve Turizm Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal katıldılar. DOKTOB Baskanı Yücel Okutur, Bakan Avcı’ya, Vali Amir Çiçek’e, Milletvekillerine ve diğer tüm katılımcılara verilen destek için teşekkür ederek, 6 aydır Hindistan ve Ukrayna turizm potansiyelini incelediklerini, bununla ilgili görüşmeler ve seyahatlerin yapıldığını belirterek, turizmdeki sıkıntıların bu şekilde aşılacağını söyledi.

Hindistan’ın turizm, düğün ve sinema filmi organizasyonunun 17 ülkede şubesi bulunan Island Grup Başkanı Aman Bhatia ve yardımcısı, DOKTOB ile Muğla Sanayi ve Ticaret Odasının davetlisi olarak geldikleri Muğla Dalyan’ı ve bölgeyi çok beğendiklerini belirterek, Dalyan’da arazi yatırımı yapabileceklerini söyledi.

Dalaman-Ortaca-Dalyan ve Köyceğiz’in tarihi doğal yerlerini ve  Termal tesislerini, Köyceğiz gölünü Dalyan kanalını, İztuzu plajını, Gökbel köyü ve Kargıcak koyunu gezen, Island Grup Başkanı Aman Bhatia bölgenin bugüne kadar gördüğü en güzel yerlerden biri olduğunu, turizm açısından, Hindistan’dan turist gruplarının rahatlıkla Muğla’ya gelebileceğini belirterek, Köyceğiz’de ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan ile tanışmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Film platosunu hayranlıkla gezdiğini ve burada rahatlıkla Hindistan –Türkiye ortak iki film çekilebileceğini ve Muğla’nın tarihi,  doğal güzellikleri içinde çekilecek filmlerin her iki ülke arasında, ilişkilerin daha iyi olmasının sağlanmasına ve tanıtımına katkı olacağını söyledi. Ayrıca, Hindistan’ın elit kitlesinin bu bölgede, severek düğünlerini ve tatillerini yapabileceğini, turizm, düğün ve film organizasyonlarında birlikte çalışılabileceğini belirtti Muğla ile çok önemli turizm ilişkilerinin geliştireleceğini, Bu protokolu Hindistan’da ağırlamaktan mutluluk duyucağını söyledi. DOKTOB Başkanı Yücel Okutur: Island Grubu Başkanı Aman Bhatia’nın 17 ülkede şubesi olan turizm, düğün ve Bollywood film dünyasında organizasyonlarıyla, bölgemize turizm açısından önemli bir turizm firmasının katkılarının olacağını söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

    ankara escort