Traktör römorku devrildi, 1 kişi öldü - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

15 Nisan 2021 - 04:50

Traktör römorku devrildi, 1 kişi öldü

Ortaca’nın Okçular Mahallesi’nde tarla işçilerini taşıyan traktörün römorku devrildi, 32 yaşındaki Dursan Kaplan öldü, eşi yaralandı.

Traktör römorku devrildi, 1 kişi öldü
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 12:39

4.635 views
Fırat

Kaza bugün saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Ortaca’nın Okçular Mahallesi’nde bir tarlaya işçi götüren Yılmaz Eşmeli yönetimindeki 48 RG 902 plakalı traktör, tarlaların arasındaki toprak yolda ilerlerken, dar ve yağmur nedeniyle kayganlaşan zeminde traktörün römorku yol kenarındaki su arığına devrildi, römorkta bulunan Dursan Kaplan (32) ile eşi Tansu Kaplan (25) römorkun altında kaldılar.

İşçi taşıyan traktör römorku devrildi, 1 ölü, 1 yaralı

Traktör şoförü ve çevredekilerin çabalarına rağmen Kaplan çifti çıkartılamazken, ihbar üzerine olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından Tansu Kaplan yaralı olarak römorkun altından çıkartılabildi, genç kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekiplerin yoğun uğraşları sonucu çıkartılan Dursan Kaplan’ın ise olay yerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

İşçi taşıyan traktör römorku devrildi, 1 ölü, 1 yaralı

Kazayı duyan Dursan Kaplan’ın yakınları olay yerinde sinir krizi geçirirken, aslen Köyceğiz’e bağlı Otmanlar Mahallesi’nden olan Dursan ve Tansu Kaplan çiftinin 2 çocuklarının olduğu, Dalyan’da yaşadıkları, yövmiyeci olarak bölgedeki tarlalarda çalıştıkları öğrenildi.

Traktör sürücüsü Yılmaz Eşmeli gözaltına alınırken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bize