şişli vip

Sahile gelen hasta yavru tilki tedavi altına alındı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

16 Haziran 2021 - 23:27

Sahile gelen hasta yavru tilki tedavi altına alındı

Ortaca’nın Sarıgerme Mahallesi’nde vatandaşlar sahilde yavru tilki bulundu. Halsiz ve gözlerinde sorun olan yavru tilki Ortaca Belediyesi veterinerlerince ilk tedavisi yapılırken, Milli Parklar’a teslim edilip ardından sağlığına kavuşunca doğaya salınacağı öğrenildi.

Sahile gelen hasta yavru tilki tedavi altına alındı
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 8:20

57 views
Fırat
Sahile gelen hasta yavru tilki tedavi altına alındı

HABER: AYŞE SÖNMEZ/MUGLAYERELHABER.COM – Ortaca ilçesi Sarıgerme Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği tarafından işletilen SARÇED Plajı’nda vatandaşlarca yavru tilki bulundu. Yavru tilkinin tedavisinin yapılmasının ardından doğal yaşantısına bırakılacağı öğrenildi.

SARÇED Başkanı Cengiz İlhan, iki tane gencin yavru tilkiyi bulduğunu belirterek, “Yavru ya görme engelli yada yeni doğmuş ve henüz tam anlamı ile göremiyordu. Arkadaşlarımız Ortaca Belediyesi Veterineri ile irtibat kurdular. Orada tedavisi ve bakımı yapıldıktan sonra tekrar sokağa bırakılacak” dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ise, “Yavruyu bulan vatandaşlar SARÇED’e getirmişler. Onlarda burada bizim veteriner birimimiz olduğu için bizimle irtibat kurdular. Veterinerimiz aldı ilk tedavisini yaptı ve kontrol altına aldılar. Durumu pekiyi değilmiş, gözlerinde de sanırım sorun varmış. Önümüzdeki süreçte Milli Parklar’taki yetkililere teslim edilecek ve sağlığına kavuşunca da doğal yaşantısına dönecek” dedi.