şişli vip

Üniversite öğrencilerinden "Terapi Bahçesi" Etkinliği - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

12 Haziran 2021 - 22:23

Üniversite öğrencilerinden “Terapi Bahçesi” Etkinliği

Uşak Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi pandemi sürecinde evden çalışmak zorunda kalan insanların ilgisini topladı.

Üniversite öğrencilerinden “Terapi Bahçesi” Etkinliği
Son Güncelleme :

01 Haziran 2021 - 15:35

66 views
Fırat
Uşak Üniversitesi Öğrencilerinin Pandemiye Açtığı Psikolojik Savaş

Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Buse Şevval Konuk, Alim Becerikli ve Hatice Eşsiz‘in, sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında düzenledikleri “Terapi Bahçesi” ile pandemi sürecinde evden çalışmak zorunda kalan insanların bitkilerle uğraşarak yaşadığı psikolojik çökmeler ve asosyallik düzeyinin düşürülmesi hedefleniyor.

Sosyal medya üzerinden evde bitki bakımının nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler veren öğrenciler, bu durumun ruhsal olarak insanlara neler kattığını vurgulamak amacıyla kanıtlı makaleler okudular. “Bizimle Beraber Ek” başlığıyla canlı yayın açan öğrenciler, bu canlı yayında birçok farklı bitkinin bakımı ve ekimini anlatarak bilgilendirmeler yaptı. Etkinliğe ülkenin başta İzmir, Tekirdağ ve Muğla olmak üzere farklı şehirlerinden katılım sağlanarak sosyal bir topluluk kuruldu ve topluluk içindeki üyelerin ekimleri de sosyal şekilde birlikte gerçekleştirilmiş oldu.