şişli vip

Öztürk’ten Kılıçdaroğlu’na tepki - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

17 Haziran 2021 - 00:14

Öztürk’ten Kılıçdaroğlu’na tepki

Öztürk’ten Kılıçdaroğlu’na tepki
Son Güncelleme :

29 Mart 2017 - 14:36

28 views
Fırat

Milas’ta Muhtarlara buluşan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Muhtarlıkları isterse bir kararname ile kapatabilir” açıklamasına tepki gösterdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Muhtarlıkları isterse bir kararname ile kapatabilir” açıklamasına tepki göstererek “Söylenenlar akıl ve mantık dışı böyle bir şey olamaz. Tam tersine halkımızın gözü kulağı olan  Muhtarlarımız AK Parti döneminde Cumhurbaşkanımızın ve bizlerin ilgisine mazhar oldular” dedi.

Milletvekili Öztürk, referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve beraberindekilerle Milas Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğinde muhtarlarla buluştu.

Muhtarlara referandum sürecini anlatan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Verdiğiniz yetkiye göre bir KHK’lık işiniz var. Belediyeleri kapatamazlar ama muhtarlıklar yerel yönetim değildir. Muhtarlıkları isterse bir kararname ile kapatabilir” şeklindeki açıklamasının doğru olmadığını anlatarak, şunları söyledi:

“Söylenenlar akıl ve mantık dışı böyle bir şey olamaz. Tam tersine halkımızın gözü kulağı olan

Muhtarlarımız AK Parti döneminde Cumhurbaşkanımızın ve bizlerin ilgisine mazhar oldular. Bizler her zaman muhtarlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Birileri Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bizlerin siz muhtarlarımıza verdiğimiz önemin farkına varmışlar ve mesnetsiz şeylerle bizimle sizlerin arasını açmaya çalışıyorlar”

ÇEVRECİLERİ DİNLEDİ

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas Çevre ve Arı Koruma Derneğini ziyaretinde ise Muğla’nın farklı ilçelerinden Milas’a gelen çevrecileri dinledi.

Öztürk, Çevrecilerin istek ve taleplerini önümüzdeki günlerde Muğla’yı ziyaret etmesi beklenen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ileteceğini ifade etti.

Öztürk, Muğla’nın sahip olduğu doğal zenginliklerin koruması konusunda duyarlı olmaya devam edeceğini de ifade etti.

Bu arada, Milletvekili Öztürk, beraberindekilerle ilçede bulunan TARİŞ, Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım ve Satış Kooperatifi, Avcılar ve Atıcılar Derneği’ninde aralarında bulunduğu STK’ları ziyaret ederek referandum sürecini anlattı ve görüş alışverişinde bulundu.

Öztürk, AK Parti Milas İlçe Başkanlığını ziyaretinde ise vatandaşlarla sohbet ederek referandum konusunda merak ettiklerini cevapladı.