Ana Sayfa EĞİTİM Ortaca’ya gümüş madalya getirdiler

Ortaca’ya gümüş madalya getirdiler

128 views
0

Ortaca Meslek Yüksek Okulu (OMYO) Aşçılık programı öğrencileri, katıldıkları Şef Mavi Profesyonel Aşçılık Derneği’nin Fethiye’de düzenlediği Ulusal Yemek Yarışması’nda gümüş madalya kazandı.

OMYO aşçılık programı 1.sınıf öğrencileri, Fethiye’de düzenlenen Şef Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması’nda gümüş madalya kazandı. Modern Türk Mutfağı kategorisinde Zeynep Demirli Teriyaki soslu pilav eşliğinde dil balığı ile gümüş madalya, Üniversiteler arası Ekip yarışması kategorisinde Ahmet Ufuk Türk, zerdeçallı patates püresi üzerinde ahtapot polpo, Zeynep Demirli Taze baharata sarılı california usulü dil balığı, Ebru Karaca limonlu parfe ile ekip olarak yine gümüş madalya aldılar.

Yüksekokul Müdürü Prof.Dr.Ramazan Güp, “Aşçılık programı öğrencilerimiz her geçen gün kendilerini daha iyiye doğru geliştirmekteler. Okulumuzu başarı ile temsil eden öğrencilerimizi ve öğretim görevlilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, Öğrencilerimiz hazırlanması sırasında Tui Blue Sarıgerme Park otel araç gereç ve malzemeleriyle, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz