şişli vip

Oltayla balık tutma yarışması yapıldı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

19 Haziran 2021 - 18:22

Oltayla balık tutma yarışması yapıldı

Oltayla balık tutma yarışması yapıldı
Son Güncelleme :

07 Mart 2017 - 17:37

33 views
Fırat

Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde, Göcek D-Marin’in ev sahipliğinde oltayla balık yakalama yarışması düzenlendi. ‘En Büyük Balık’, ‘En Ağır Balık’ ve ‘En Fazla Balık’ kategorisi olmak üzere üç dalda verilen ödüller için kıyasıya verilen mücadeleler heyecan yarattı.


Göcek D Marin’de güneşli güzel bir havada gerçekleştirilen oltayla balık tutma yarışına, D Marin Müdürü Onur Ugan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte ekmek arası balık ikramında da bulunuldu. Kıyasıya geçen yarışma, heyecan yarattı. En uzun balığı 44 santimetreyle Eray Soyalp, en ağır balığı 790 gram ile Sinem Mutlu, en çok balığı 8 balık ile Berkay Başar tuttu. Derecelere girerek kupa kazananlar ödüllerini, D-Marin Müdürü Onur Ugan’ın elinden alırken, ayrıca en fazla bol balığı yakalayan İlhan Okur ve Arda Karakaş ise özel ödül aldılar.

Oltayla balık tutma yarışması yapıldı

Her yıl Şubat ayının son günlerinde yarışmanın düzenlendiğini belirten D-Marin Müdürü Onur Ugan, “Bu yıl Mart ayının ilk haftası gerçekleştirdik, insanlar çevrede balığın farkına varsın, denizin ve deniz kültürümüzün farkına varılsın istiyoruz. Bunların farkına varılması için bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Her yıl daha çok ilgi görüyor. Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Ayrıca yarışmaya katılan arkadaşlarımız çevre ve doğa dostu insanlar. Bu duyarlılıklarından dolayı da herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
halkalı madam net
maltepe madam net
şişli madam net