Öğrenciler “Merhamet”i görüntüleyecek - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

23 Ekim 2020 - 02:25

Öğrenciler “Merhamet”i görüntüleyecek

Öğrenciler “Merhamet”i görüntüleyecek
Son Güncelleme :

03 Mart 2017 - 13:47

19 views

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin de girişimiyle, Muğla il genelinde okuyan lise öğrencilerinin yeteneklerini sergileyebilecekleri “2.Geleneksel Lise Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması” protokolü imzalandı. Yarışmanın bu yıl ki teması “Merhamet”.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Bodrum Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler çalışanları, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

2.Geleneksel Lise Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın protokolünü İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci (soldaki) ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut imzaladılar

Toplantıda konuşma yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut yaptığı açıklamada, “Cemiyet olarak genç bir yönetime sahibiz. Eğitim projelerine özellikle gazetecilik mesleğine farkındalık oluşturmak adına önem veriyoruz ve Milli Eğitim Müdürlüğünü bu aşamada başlıca paydaşımız olarak görüyoruz” dedi.

BU YILIN TEMASI “MERHAMET”

Akbulut geçtiğimiz yıl başlattıkları fotoğraf yarışmasını geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, “Bu yılın temasını eksilmeye başlayan yönümüz olan “merhamet” olarak belirledik. Lisede okuyan öğrencilerimizin hayata karşı acıma duygularını perçinleyecek olan yarışmaya 28 Nisan 2017 tarihine kadar tüm gençlerin fotoğrafları ile katılımlarını bekliyorum. Ayrıca yarışmada birinci olan öğrencimizi yurtdışı (Estonya) tatiline gönderiyoruz. İkinci ve üçüncü olan öğrencilerimize ise fotoğraf makinesi hediye edeceğiz” dedi.

2.Geleneksel Lise Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması

EKİNCİ: “YAPTIĞINIZ İŞ ÇOK DEĞERLİ”

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise, Muğla’daki öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan desteklenmeleri gerektiğini söyleyerek, “Bu basit bir fotoğraf yarışması değil. Bizler gençlerimizin yeteneklerini içerlerde kalsa bile bulup çıkarmalı ve keşfetmeliyiz. Bir çocuğun eserinin yarışmaya girmesi ve ödüllendirilmesi onu heyecanlandırır. Bu şekilde öğrenci tek bir alanda değil çoğu alanda başarılı olmaya başlar. Yarışmanın kollektif başarıyı sağlayacağına inancımız tamdır” diye ifade etti.

Alpin Garden