Ana Sayfa EKONOMİ MUSKİ’den Fethiye’ye yaz önlemi

MUSKİ’den Fethiye’ye yaz önlemi

186 views
0

MUSKİ ekipleri Fethiye’de ilçenin tamamını besleyen içme suyu hattı üzerinde meydana gelen arızalara müdahale etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Fethiye İlçesinin tamamını besleyen içme suyu hattına müdahale etti. Hat üzerinde meydana gelen su kaçaklarının tespitini yapan ekipler hattı kapatarak 7 ayrı noktada tamirat çalışması gerçekleştirdi. Böylelikle yaklaşan turizm sezonunda İlçede su sıkıntısı yaşanmasının önüne geçildi.

20 PERSONEL ÇALIŞMALARA KATILDI

Seydikemer İlçesi Ören Mahallesinde bulunan ve Fethiye’yi besleyen ana hatta yapılan çalışmalar sırasında Fethiye Merkez dışında Karaçulha, Bozyer, Gökben ve Esenköy Mahallelerine su verilemezken 5 iş makinesi ve 20 personel aralıksız çalışmalara katıldı. Sabah 05.00’da başlayan bakım onarım çalışmaları gece 02:00’de sona erdi. Ekipler suyun kesilmesini fırsat bilerek Karaçulha ve Fethiye merkez depoların temizliklerini de tamamladı.

MUSKİ BİZİM İÇİN TELEFONUN UCUNDA

Çalışmaların yapıldığı Seydikemer İlçesi Ören Mahallesi Muhtarı Şahin Ekinci, MUSKİ ekiplerinin çalışmalarında çok memnun olduklarını belirtirken sorunlarını bir telefonla hallettiklerini söyledi. Ekinci, “Bizim Mahallemizde su kaynakları çok bol olduğu için ben bu işleri çok iyi gözlemliyorum. Buradaki arıza çok büyük bir arıza ancak ekiplerin çalışmaları sayesinde 24 saate bile varmayan 8-10 saatlik su kesintileriyle sorun çözülüyor. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başta olmak üzere MUSKİ Genel Müdür Baki Ülgen ve tüm çalışanlara teşekkür ederim. MUSKİ bizim için telefonun ucunda. Büyükşehir olmadan önce vatandaşlarımızın uzun süre susuz kaldığı zamanlar oldu. Şimdi böyle bir sorunumuz kalmadı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz