Muğla Yerel Haber

KA1 proje hareketliliğini tamamladılar

Milas Yeniköy TEK Ortaokulu Erasmus+ Okul eğitimi Personel Hareketliliği (KA1) proje hareketliliğini başarıyla tamamladı.

KA1 proje hareketliliğini tamamladılar
1.556 views
01 Haziran 2018 - 12:49

Milas Yeniköy TEK Ortaokulu Erasmus+ Okul eğitimi Personel Hareketliliği (KA1) proje hareketliliğini başarıyla tamamladı.

2017 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ programı “Bireylerin Öğrenme Hareketliliği” (KA1) altında yer alan Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Milas’ta hibe almaya hak kazanan Milas Yeniköy TEK Ortaokulu, 2017-1-TR01-KA101-039612 sözleşme numaralı “Eğitim Koçumla Beraber” (Together with My Student Coach) Erasmus+ proje hareketliliğini gerçekleştirdi. 01 Eylül 2017 tarihinde başlayan proje 30 Eylül 2018 tarihinde bitecek olup 13 ay sürecek.

Yeniköy Tek Ortaokulu 4 öğretmeni Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılan eğitim koçluğu konusu üzerine eğitim faaliyetlerine katılan Okul müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Özcan Zengin, Proje Koordinatörü Çağrı Dere, Müdür Yardımcısı Uğur Maden ve Müzik Öğretmeni İbrahim Ulaş’ tan oluşan proje ekibi proje hareketliliğini gerçekleştirdiler. 13 Nisan Pazar günü tanışma programı ile başlayan proje hareketlilik faaliyetleri 22 Nisan Cumartesi günü sertifika töreni ile sona erdi. Eğitim faaliyetlerine İspanya, Letonya, İsveç, Belçika, Portekiz, Polonya ve Türkiye’den toplam 22 öğretmen katıldı. Türk kültürünü yansıtan çeşitli hediyeleri ve ikramları eğitim paydaşlarına takdim eden öğretmenler, kültürler arası etkileşime de önem verdiler. Eğitimler sonunda kurs merkezi tarafından katılımcılara Europass Hareketlilik Belgesi, Europass Özgeçmiş Belgesi, Europass Dil Pasaportu ve Kursa Katılım Sertifikası verildi.

KA1 proje hareketliliğini tamamladılar

Yeniköy TEK Ortaokulu bu proje ile; kurumun öğrenme-öğretme kalitesini artırmayı, eğitim öğretim ortamlarının nasıl organize edilmesi gerektiği ile ilgili bilgi ve beceriler edinmeyi, rehberlik ve danışmanlık konularındaki mesleki gelişimlerini artırmayı, etkili çalışma ve zamanı verimli kullanabilme becerileri geliştirmeyi ve idari kadronun AB bünyesindeki okullarda hangi yönetimsel tedbirleri aldıklarını gözlemleyip bu kazanımlarını kurumlarına uyarlamayı hedefleniyor. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren, öğretmenler edindikleri bilgi, beceri ve deneyimlerini okul genelinde uygulanacak eğitim koçluğu uygulaması ile pratiğe dökecekler.

Yeniköy TEK Ortaokulu proje ekibi, bundan sonra yürütecekleri yaygınlaştırma faaliyetleri ile proje çıktılarının daha fazla nihai faydalanıcıya ulaşması için çalışmalarına devam edecek, okulun bu projesi, ilçedeki diğer okulların AB projelerine yönelmeleri için teşvik kaynağı olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.