şişli vip

Merkezi Hekim Randevu Sistemi tanıtıldı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 10:37

Merkezi Hekim Randevu Sistemi tanıtıldı

Merkezi Hekim Randevu Sistemi tanıtıldı
Son Güncelleme :

29 Mart 2017 - 12:49

26 views
Fırat

Muğla Valisi Amir Çiçek, MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) anlatan kamu spotu filmi tanıtım toplantısına katıldı.

Muğla Tuna Otel’de düzenlenen ‘Kamu Spotu’ filminin tanıtım toplantısına Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici, filmin başrol oyuncuları Gülnihal Demir ile Dumlupınar İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Kerem Çınar ile diğer oyuncular katıldı.

Kamu Spotu filminin tanıtımında konuşan Vali Çiçek, vatandaşların dikkatini çekmek ve işlerini kolaylaştırmak için çalışma yapılmasını istediklerini belirterek, “Merkezi hekim randevu kullanım oranının artması insanlarımızın randevu sistemini bilmesine, bilinçlenmesine bağlı bir olay. Sistemi ne kadar çok bilenimiz varsa ona göre sistemi kullanırız. Hastanelerdeki yakınmaların çoğu ne yazık ki hastanelerde zaman harcamaktan dolayı. Sağ olsun burada tanıtım konusunda çalışan Gülnihal hamın ve diğer arkadaşlarımız var. Biz Muğla için bunu herkese yayalım, herkes bunu görsün” dedi.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin Sağlık Bakanlığı’nca da tanıtım filmi olarak kabul edildiğini vurgulayan Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu ise Merkezi randevu sistemini hazırlamaya başlarken, Milli Eğitim Müdürlüğü ile proje yapmaya karar verdiklerini kaydetti.

Amaçlarının polikliniklerdeki kalabalığın önüne geçmek olduğunu vurgulayan Himoğlu, “Randevu ile birlikte gelen kişi sayısı arttığı zaman hastanelerdeki kalabalığı engelleyebilirsek, hem hizmet alan kişiler için, hem hizmet veren kişiler için çok daha nezih bir ortam oluşturabileceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Muğla şivesinin kullanıldığı Merkezi Hekim Randevu Sistemini (MHRS) anlatan kamu spotu filmi, katılımcılar tarafından izlendi.