şişli vip

Konak, Altyapıya kavuşuyor - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

19 Haziran 2021 - 18:30

Konak, Altyapıya kavuşuyor

Konak, Altyapıya kavuşuyor
Son Güncelleme :

02 Mart 2017 - 13:41

26 views
Fırat

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Yatağan ilçesinin Konak Mahallesi’nde bulunan sokak ve caddelerdeki kanalizasyon hattının çok eski olması nedeniyle yenileme çalışmaları başlattı. Yapılacak olan yeni kanalizasyon hattı ile birlikte mahalle sakinleri uzun yıllar güvenle kullanacakları kanalizasyon hattına sahip olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Yatağan ilçesinde kanalizasyon hat yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yatağan ilçesi Konak Mahallesi’nde bulunan 161.,162.,163.,164. ve 167. sokaklar ile Nevzat Özsoy Caddesi’ndeki kanalizasyon şebeke hattını yenileniyor.

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Konak Mahallesi’nde devam eden kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte mahalle sakinlerinin uzun yıllar güvenle kullanacakları kanalizasyon hattına kavuşacaklarını vurguladı. Ülgen, “Konak Mahallemizin 161.,162.,163.,164., ve 167. sokakları ile Nevzat Özsoy Caddesi’nde bulunan kanalizasyon hattı yıllar önce çekildiği için çok eskiydi. Ekip arkadaşlarımız bölgede gerekli çalışmaları yaptıktan sonra burada bulunan kanalizasyon hattını yenilemeye karar verdik. Kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Konak Mahallesi’ne dayanıklı ve dünya standartlarına uygun bir altyapı inşa etmiş olacağız” dedi.