Kaçtı, yakalandı, çağırdığı kişilerle polise saldırdı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

15 Nisan 2021 - 05:42

Kaçtı, yakalandı, çağırdığı kişilerle polise saldırdı

Polis çevirmesinden kaçtı, kaçarken tanıdıklarını çağırdı. 10 km.lik kovalamaca sonucu bariyere çarpıp durdu. Kalabalık bir grupla polisi darp etmeye çalıştı, polis havaya ateş ederek saldırganları uzaklaştırdı. 4 kişi gözaltına alındı, 2 kişi aranıyor.

Kaçtı, yakalandı, çağırdığı kişilerle polise saldırdı
Son Güncelleme :

08 Haziran 2020 - 12:43

5.228 views
Fırat

Muğla-Fethiye karayolunda polis kontrol noktasından kaçan araçla ekipler arasındaki kovalamaca sonunda polisler darp edilmek istendi. Polis ekipleri havaya ateş açarak olayları durdurdu.

Alınan bilgiye göre, Muğla’dan Fethiye istikametine Mahmut Ş.yönetimindeki 48 EY 375 plakalı araç, Köyceğiz’in Döğüşbelen mahallesi sınırları içerisinde bulunan polis noktasında dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Aracın kaçması üzerine polis ekipleri alarma geçti ve aracı takibe başladılar. Yaklaşık 10 km.lik kovalamaca sonucu aracın Köyceğiz’in Yangı kavşağında bariyerlere çarparak durduğu öğrenildi. Araç sürücüsünün yaya olarak kaçmak istediği, polislerin ise durdurmaya çalışınca aralarında arbade yaşandığı öğrenildi.

YOLDA TANIDIKLARINI ÇAĞIRDILAR

Kovalamaca sırasında Mahmut Ş.’nin Köyceğiz’e bağlı bir mahalleden tanıdıklarını arayarak çağırdığı da öğrenildi. Bu kişilerin de gelmesi ile bir anda kalabalık bir grubun arasında kalan polisler saldırıya uğradı. Yaklaşık 15 kişilik bir grup trafik polislerine saldırırken, bir polisi yere yatırarak darp ettiği ve silahını almak istedikleri iddia ediliyor. Polislerden bir diğeri havaya ateş ederek kalabalığı dağıtırken, olay sonrası emniyet ve jandarma ekipleri alarma geçti. Olaylarla ilgili olarak araç sürücüsü Mahmut Ş.’nin yanı sıra, Umutcan Ş., Selayi Ş.ve Hasan Ş., gözaltına alındı, 2 kişi için de arama çalışması başlatıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

İşte o anlar…

Bize