Kaçak kazıcılara suçüstü, 4 gözaltı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

11 Nisan 2021 - 22:32

Kaçak kazıcılara suçüstü, 4 gözaltı

Jandarma ekipleri, Seydikemer’de yaptığı operasoynda kaçak kazı yapan 3 kişiyi suçüstü, 1 kişiyi de gözetleme yaptığı sırada yakaladı. Olayda tarihi eserlerle kazıda kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Kaçak kazıcılara suçüstü, 4 gözaltı
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2020 - 13:49

111 views
Fırat

Seydikemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Sahil Ceylan Mahallesi Asar Tepe Mevkii 1.Derece Sit Alanı içerisinde kaçak kazı yapıldığı bilgisinin alınması üzerine ekipler, bugün (12 Mayıs) öğle saatlerinde bölgeye gitti. Bölgede, O.Ö., A.P. ve M.Y.isimli 3 kişi kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanırken, K.A.isimli 1 kişi ise kazı mahalline yaklaşık 400 metre mesafede bulunan araç içerisinde gözetleme yaparken yakalandı.

Olay yerinde yapılan incelemede, tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen 2 adet madeni para, 1 adet madeni ok ucu, 7 adet tarihi obje, 1 adet dedektör, 2 adet kazma, 1 adet kürek ve 10 adet el ile su arama aparatı ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan O.Ö., A.P., M.Y. ve K.A.nın işlemlerinin sürdüğü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bize