İzmir'deki deprem, Muğla'dan, İstanbul'a kadar hissedildi - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

4 Mart 2021 - 08:47

İzmir’deki deprem, Muğla’dan, İstanbul’a kadar hissedildi

Muğla’dan İstanbul’a kadar geniş bir bölgede hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin İzmir’in Seferhisar ilçesinde 6,6 büyüklüğünde olduğu öğrenildi. İzmir ve Yunanistan’da bazı binaların yıkıldığı belirtiliyor.

Fırat
İzmir’deki deprem, Muğla’dan, İstanbul’a kadar hissedildi
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 12:27

236 views

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 6,6 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Ege ve Marmara bölgesinde de hissedildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilesi olan saat 14.51’de 6,6 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem yerin 11,8 km derinliğinde meydana geldi. Deprem yaklaşık 15 saniye sürdü.

Vatandaşlar panik yaşarken, İzmirliler sokaklara çıktı. Deprem Muğla, Aydın, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’nin yanı sıra, Yunanistan’ın başkenti Atina olmak üzere birçok bölgesinde de hissedildi.

VALİ’DEN İLK AÇIKLAMA

İzmir Valisi Köşger “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız” dedi.

YIKILAN BİNALAR VAR!!!

Televizyon ekranları ile sosyal medyada yayınlanan bazı görüntülerde ise yıkılan bina görüntülerinin olması dikkat çekti. Yine verilen görüntülerde İzmir’den toz dumanının kalktığı gözüküyor.

YUNANİSTAN’DA DA HASAR VAR

Bu arad Depremin hissedildiği bir başka bölge olan Yunanistan’da da bazı binaların hasar gördüğü, bir kilisenin yıkıldığı öğrenildi.

Bize