şişli vip

İncilay Gezgin Şekerdağ kimdir? - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

7 Mayıs 2021 - 09:26

İncilay Gezgin Şekerdağ kimdir?

İncilay Gezgin Şekerdağ kimdir?
Son Güncelleme :

24 Kasım 2017 - 19:00

241 views
Fırat

İYİ PARTİ Muğla İl Başkanı olarak eski Türk Sağlık Sen Muğla Şube Başkanı olan İncilay Gezgin Şekerdağ atandı. Peki, İncilay Gezgin Şekerdağ kim? İşte cevabı.

İYİ PARTİ’de ülke genelinde teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. Son olarak Antalya, Bartın, Karabük, Konya ve Muğla illerinde Kurucu İl Başkanları atandı. Buna göre Muğla’da İncilay Gezgin Şekerdağ İl Başkanlığına getirildi.

PAZARTESİ ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Halen Ankara’da bulunan İYİ PARTİ Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ yaptığı açıklamada, “İl Başkanlığına atamam daha bu hafta içerisinde gerçekleşti. Şu an Ankara’da bulunuyorum. Hafta sonu Muğla’ya döneceğim. Pazartesi itibariyle de İl ve İlçeler ile ilgili sıkı bir çalışma sürecine gireceğiz” dedi.

MUĞLALI İL BAŞKANI

Muğla siyasetinde bir süredir Partilerin İl Başkanlarının Muğlalı olmaması gündemdeydi. Halen Ak Parti İl Başkanı olan Kadem Mete Rizeli, CHP İl Başkanı olan Mürsel Alban Erzurumlu ve MHP İl Başkanı olan Mehmet Korkmaz’da Sivaslı. İncilay Gezgin Şekerdağ ise, Muğlalı İl Başkanı olarak Muğla siyasetinde yerini alan bir isim oldu.

İNCİLAY GEZGİN ŞEKERDAĞ KİMDİR?

Muğla Yeşilyurt doğumlu. 78-79 dönemi İdari Bilimler İktisat Bölümü mezunu.

1985 yılında İl Sağlık Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Sınavlarla Bilgisayar İşletmeli Programcı Bilgi İşlem İstatistik Şube Müdürü olarak atandı. 32 yıllık devlet memurluğu görevinden 15 Kasım itibari ile emekli oldu.

2004-2016 yılına kadar Türk Sağlık Sen Muğla Şube Başkanlığı yapan İncilay Gezgin Şekerdağ, 1 dönem (3 yıl) Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurul Başkanlığı da yaptı.

İncilay Gezgin Şekerdağ evli ve 1 çocuk annesi.

Ortaca Bize