Ana Sayfa EKONOMİ İkinci El Pazarı’na yoğun ilgi

İkinci El Pazarı’na yoğun ilgi

673 views
0
İkinci El Pazarı'na yoğun ilgi

Ortaca Belediyesi’nin ikinci kez düzenlediği 2.El Pazarı, ilkinden daha yoğun bir katılımla gerçekleşiyor. Belediye Başkanı Alim Uzundemir, 2.El Pazarı ile ev ekonomisen küçük bir katkı sağlamak ve evde kullanılmayan eşyaları yeniden ekonomiye kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ortaca Belediyesi tarafından ikinci defa yapılan Ortaca 2.el pazarı 12 Ocak Pazar günü Belediye yanındaki Demokrasi ve Şehitler Meydanı ile Belediye arkasındaki alanda yapıldı.

İlkinden daha yoğun bir katılımın gerçekleştiği 2.El Pazarı’na Ortaca’nın yanı sıra çevre ilçeleredende  yerli ve yabancılar yoğun ilgi gösterdi. Sabahın erken saatlerinde açılan vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Açılan standlarda giysiler, oyuncaklar, ev eşyaları, el yapımı yiyecekler ve birçok ürün satışa çıktı. 2.El Pazarı’nı gezen ve stand açanlarla sohbet eden Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “İlkini Aralık Ayı’nda yaptığımız 2.El pazarımızın ikincisini bugün gerçekleştirdik. Daha yoğun bir katılım gerçekleşti. Geleneksel hale getirip her geçen ay daha da büyüyen bir 2.El Pazarı’nı Ortaca’ya kazandırmayı hedefliyoruz” dedi. 2.El Pazarı’nın her ay düzenleneceğini hatırlatan Başkan Alim Uzundemir, “Buradaki amacımız tüketen bir toplum değil, kullanmadığı malzemeleri yeniden ekonomiye kazandıran ve kazanan bir toplum oluşturmak. Ev ekonomisine burada küçük bir katkı sağlamak. Umarım bunda başarılı oluruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz