şişli vip

Hükümlüler'den hatıra ormanı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

19 Haziran 2021 - 18:19

Hükümlüler’den hatıra ormanı

Hükümlüler’den hatıra ormanı
Son Güncelleme :

13 Mart 2017 - 12:07

26 views
Fırat

Köyceğiz’de, Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce ‘Hükümlüler Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.

Döğüşbelen Mahallesi’ndeki 50 dönümlük alanda, ‘Tüm insanlığın bir dikili ağacı olsun’ sloganı ile oluşturulan hatıra ormanı için tören düzenlendi. Törene, Kaymakam Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Savcı Arif Uluçay,   Denetimli Serbestlik Müdürü Can Özdemir, Köyceğiz Cumhuriyet Savcıları Nuran Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Şahin, Jandarma Komutanı Binbaşı Evren Kaplan, Köyceğiz Orman İşletme Müdürü Mehmet İşli ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler katıldı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz yaptığı açıklamada, Denetimli Serbestlik Yasası’nın amacının hükümlüleri topluma kazandırmak olduğunu belirterek, “Buradaki amaç hükümlülerin topluma kazandırılması, sosyal bir aktivite içerisinde yer almaları, meslek edinmeleri, ekonomik bütçelerine katkı ve sanat sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu yasadan faydalanan denetimli serbestlik hükümlülerinde, aranan şartlar infazın tamamlanmasına 1 yıl kalmış iyi halli hükümlüler” dedi. Konuşmanın ardından etkinliğe katılanlar ve hükümlüler hatıra ormanına fidan dikti.