Muğla Yerel Haber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri
5 views
20 Şubat 2017 - 17:07

Zayıflamak ve fit bir vücuda sahip olmak her   bayanın hayalidir. Bunun da spor yaparak mümkün olduğu bilinmektedir. Ancak spor tek başına fit bir vücut için yeterli değildir. Dolayısı ile spor ile birlikte beslenme programı da hazırlamak, gerekirse bu konuda bir diyetisyenden yardım almak gerekebilir.

Bilindiği üzere zayıflama programları kişiden kişiye değişmektedir. Ancak herkes için geçerli olabilecek belli başlı egzersiz hareketleri ile hem zayıflayabilir hem de estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Estetik bir görüntünün ise en temel unsuru da tabi ki düz bir karın ve şekilli karın kaslarıdır. Karın kaslarımızı çalıştırarak hem güçlenmeye hem de zayıflamaya başlarız. Şimdi de en temel karın kası çalıştırma ve göbek yağlarını eritme yöntemlerini   olarak beraber inceleyelim.

Mekik

Mekik hareketi herkes tarafından bilinen ve en sık uygulanan yöntemdir. Hareketi kısaca anlatacak olursak, dizler bükülü bir şeklide sırt üstü yere uzanıp, gücü karnımızdan alarak dizlerimize doğru yaptığımız kalkma harekettir. Başlangıç seviyesi için günde 3 set ve 10’ar tekrar yapılabilir. Set ve tekrar sayıları zamanla arttırılmalıdır.

Ters Mekik

Adından da anlaşılacağı gibi mekik hareketini ters şekilde, yani bacaklarımızı karnımıza çekeceğimiz şekilde yapmaktır. Yere düz bir şekilde uzanıp, ellerimizi kalçamızın altına alarak, bacakları kırmadan yukarı doğru kaldırma hareketidir. Hareketin son noktasında vücudumuz 90 derecelik bir açı yapacaktır. Başlangıç seviyesi için 3 set ve 5’er tekrar yapılabilir.   bayanlar yapmakta her ne kadar zorlansa da en çok bu işe yaramaktadır.

Plank Hareketi

Plank hareketi en etkili karın kası çalıştırma yöntemlerinden biridir. Hareketin en temel hali, dirseklerinizin üzerinde ve yüzünüz yere bakacak şekilde şınav pozisyonu alın. Bu şekilde başlangıç için 40 saniye vücut şeklimizi hiç bozmadan duruyoruz. Bu sayede karın bölgemizdeki tüm kaslar aktif olmuş olacaktır. Hareketi günde 3 set 40’ar saniye olarak yapabilirsiniz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.