Ana Sayfa GÜNDEM Kararda Kim ne kadar ceza aldı? Cevabı haberimizde…

Kararda Kim ne kadar ceza aldı? Cevabı haberimizde…

2.296 views
0

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonundaki duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmada sanıkların ve müdafilerin son sözlerinden sonra mahkeme heyeti ara verdi. Mahkeme aranın ardından davada yargılanan FETÖ/PDY sanıkları hakkındaki kararını açıkladı.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Ayşe Aysel ‘e 7 yıl 9 ay 22 gün, Fehim Çeliker’e 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi. Fatih Okay, Mehmet Mayda, Metin Akçalı, Murat Muçhan, Ulvi Kartal ve Yüksel Orhan ise 7 yıl 6 ay hapse mahkum oldular.

Ayrıca Aydın Avcı, Ayhan Arıkan, Mehmet Ulusoy, M. Akif Orhan, Murat Aslan, Mustafa Köklü, Münire Özek ve Tuncay Gökçen, 6 yıl 10 ay 15 gün, Abdülkadir Özbay, Abdullah Şinik, Abdulaziz Teke, Ahmet Keskin, Ali Ceylan, Ali Göcekli, Asuman Ulusoy, Aysun Arslan, Hakkı Abalı, İsmail Ceylan, Mehmet Dilber, Muhammet Kaya, Murat Kağan Özek, Önder Özdel, Sinan Çatar, Tamer Turgut, Türkan Kade, Zafer Canıtez ve Zeki Şahin’de 6 yıl 3 ay hapse mahkum oldu.

Diğer sanıklardan Ali Sezer 3 yıl 1 ay 15 gün, Özgür Gökner 2 yıl 7 ay 7 gün, Necdet Beyazit 2 yıl 1 ay, Mehmet Şinik ve Metin Arslan ise 1 yıl 13 ay hapis cezası aldı. 

Sanıklardan Dava kapsamında yargılanan Akif Gün, Doğan Yalçın, Hüseyin Aysel, Mahmut Yücel, Mutlu Arslan, Nezir Bulut, Özbek Uytan, Özcan Madenci, Salim Şevik ve Süleyman Can ise beraat ederken, 4 sanığın ise dosyaları ayrıldı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz