Muğla Yerel Haber

Fethiye’de İstihdam Seferberliği toplantısı yapıldı

Fethiye’de İstihdam Seferberliği toplantısı yapıldı
7 views
08 Mart 2017 - 16:27

Fethiye’de Muğla Valisi Amir Çiçek Başkanlığında, Milli İstihdam Seferberliği toplantısı yapıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası koordinesinde Devlet Su İşleri Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Muğla Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ve Fethiyeli işverenler katıldı.

Vali Çiçek toplantıda yaptığı konuşmada; ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında ilimizde yapılması gerekenler belirlendi. Bu seferberlik devletimizin işveren ve işçisine sağladığı çok önemli bir çalışmadır. Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan 687 sayılı KHK’nın amacı hem çalışan hem de işverene destekleyerek, il ve ülke ekonomisine katkı sağlamak” dedi.

Özel sektörü istihdam seferberliğine katkıda bulunmaya davet eden Vali Çiçek, “Asgari ücretli bir çalışanın maaşının yarısı Devlet tarafından ödeniyor. Bu projeden tüm işverenlerin yararlanmalarında fayda var. Her geçen ay sizlerin aleyhine. İstihdam seferberliği ile işverenin bütçesi rahatlayacak, işsiz kimse kalmayacak. Devletimizin sağlamış olduğu desteklemeler sayesinde işverenlerimiz daha fazla istihdam sağlayacak, vatandaşlarımız iş sahibi olacak, bu sayede toplumda huzur ve güven ortamı sağlanacak ve ekonomik büyüme hızlanacaktır” diye konuştu.

İşverenlere seslenen Vali Çiçek; “İstihdam seferberliğinden Muğla’da 30 bin işçinin faydalanmasının hedefliyoruz. Hem siz kazanın hem de çalışan kazansın. Ülkemiz ekonomisini daha da güçlü olması için hep birlikte çalışalım” diyerek konuşmasını tamamladı.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli toplantıya katılanlara istihdam seferberliği programı kapsamında işverenlere yönelik teşvikler ve destekleme hizmetleri hakkında bilgi verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.