şişli vip

Fethiye’de 112 kaçak göçmen yakalandı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

17 Haziran 2021 - 00:14

Fethiye’de 112 kaçak göçmen yakalandı

Fethiye’de jandarma 112 kaçak göçmen yakalarken, biri insan kaçakçılığından hapiste yatarken izinli çıkan ve göçmenleri yasadışı yolla yurt dışına kaçırmaya çalışan olmak üzere 3 kişiyi de gözaltına aldı.

Fethiye’de 112 kaçak göçmen yakalandı
Son Güncelleme :

09 Haziran 2021 - 14:34

137 views
Fırat

İHA – Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir grup düzensiz göçmenin denizden yasa dışı yollardan Yunanistan’a kaçacağı bilgisi üzerine geniş çaplı çalışma başlattı. Ekiplerin yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından Göcek Mahallesi’nde durdurulan minibüsün içinden 43 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı. Ekipler tarafından kamyon şoförü M.Ç. ile eşi E.Ç. gözaltına alındı.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTI, YİNE İNSAN KAÇIRIRKEN YAKALANDI

Jandarma ekipleri devriye atarken, Muğla-Fethiye karayolunun Günlüklü mevkiinde hareketlerinden şüphelendikleri kamyonet sürücüsü M.A.’yı durdurdu. M.A.’nın yapılan sorgusunda göçmen kaçakçılığı suçundan kaldığı cezaevinden izinli olarak çıkıp, geri gelmediği belirlenerek gözaltına alındı. Ekiplerin kamyonetin park halinde olduğu ormanlık alanda yaptıkları arama çalışmasında 65 Afganistan, 2 Irak, 1 İran ve 1 Pakistan uyruklu göçmen yakalandı. Göçmenler işlemleri için Göcek Jandarma Karakol Komutanlığı’na götürüldü. Şüphelilerin ise jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.