Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Ev Tipi Çavdar Ekmek Kalıbı

Ev Tipi Çavdar Ekmek Kalıbı

390 views
0
cavdar_ekmek

Ev tip olarak üretilen çavdar ekmek kalıbı ölçüleri gereği son derece kullanışlıdır. Eni 12 cm olan çavdar ekmek kalıbının boyu 20 cm’dir.

Ayrıca 8 cm kadar derinliğe sahiptir. Ev tipi olan bu ekmek kalıbı 600 gram ağırlığına sahiptir. Ev tipi olan çavdar ekmek kalıbı özel olarak tasarlanmıştır. Ekmek kalıbı özel çelik alaşımlıdır. Endüstriyel olarak teflonla itina ile kaplanmıştır. Dolayısı ile gıda temasına uygundur. Dışında ise Fransız teflon gümüş kaplama bulunmaktadır. Kullanımı rahat olan, görünüm olarak da şık olan bir üründür.

Çavdar Ekmek Kalıbı Kullanımı

Özel olarak tasarlanan ev tipi çavdar ekmek kalıbı %100 oranında ekşi mayalı ekmek ve aynı şekilde %100 çavdarlı ekmek yapmak içindir. Bu kalıba uygun olarak 1300 ile 1350 gram arası bir hamur hazırlanarak %100 lük ekşi mayalı çavdar ekmeği hazırlanır. Kullanılmadan önce muhakkak ekmek kalıbı yağlanmalıdır yapışma olmaması için. Piştikten sonra ise kesinlikle sert bir cisimle kazıma yapılmamalıdır. Suda bekletilerek elde yıkanmalıdır. Bulaşık makinesine konmamalıdır. Bu ürünü almak ve güzel ekmekler yapabilmek için https://www.mutfakkitap.com/ev-tipi-teflon-cavdar-ekmek-kalibi sayfasını ziyaret ederek modelleri inceleyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz