Ana Sayfa EKONOMİ Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı

Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı

221 views
0

Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, 2016 Mali Yılı Olağan Genel Kurul’u yapıldı.

Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı
Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Üyesi Şükrü Ayyıldız tarafından, Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 41 yıldır başkanlığını yürüten Hüsamettin Karaşahin’e bir şilt taktim edildi.

[mks_dropcap style=”square” size=”52″ bg_color=”#ff0000″ txt_color=”#ffffff”]O[/mks_dropcap]rtaca Acarlar Dinlenme Tesisleri’nde yapılan toplantı divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Genel Kurul’a, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ayyıldız, ilçelerin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif ile Şoförler ve Otomobilciler Odaları Başkanları, Ortaca Halk Bankası Müdürü Murat Gölyeli ile kooperatif ortakları katıldı.

Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı

Divan başkanlığını yapan İsmail Bozoğlu bölgede bulunan 14 kooperatif içerisinden Ortaca’nın, ilk 5 kooperatif içerisinde yer aldığını belirtti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, gündem maddelerine geçildi. 2016 yılı faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu, ardından yapılan oylama sonrasında kooperatif üyelerince, faaliyet ve denetim kurulu raporları ibra edildi. Gündem maddelerinin de görüşülerek onaylanmasından sonra 2016 yılı mali genel kurulu sona erdi.

Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı

Kooperatif Başkanı Hüsamettin Karaşahin genel kurul sonunda bir konuşma yaptı. Başkan Karaşahin, “Sayın Ortaklarımız, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporumuzu ibra ederek, bize güvenoyu verdiğiniz için şahsım, yönetim kurulum ve denetim kurulum adına hepinize teşekkür ediyorum. 2016 yılında başarılı bir çalışma dönemi geçirdik. 2017 yılının da ilçemize, ülkemize, esnafımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Esnaf’a müjde, O süre uzatıldı

ESNAFA 2 MÜJDE

Bu arada yeni alınan kararlarda toplantıda açıklandı. Kooperatif’ten kredi alan ancak ödeyemeyen ortaklar daha önce 1 aylık süre zarfında bu borçlarını ödemezse, icraya veriliyordu. Yeni alınan karar ile bu süre uzatıldı ve 3 aya çıkartıldı. Bir başka kolaylık ise Fethiye Esnaf Hastanesi ile ilgili. Geçtiğimiz yıl Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi tarafından Ortaca’lı üyelere dağıtılan indirim kartının süresi 2016 yılı sonu itibari ile bitmişti. Bu süre de uzatıldı ve kartlarla üyeler 2017 yılı sonuna kadar indirimli olarak hastaneden faydalanabilecek. Kooperatif Başkanı Karaşahin, kartlarını henüz almayan üyelerin Kooperatif’e gelerek kartlarını alabileceklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz