şişli vip

Eski su boruları, besleme noktası oldu - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

17 Haziran 2021 - 20:19

Eski su boruları, besleme noktası oldu

Koronavirüs nedeniyle lokanta, restaurantların kapanması ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle, aç kalması gündeme gelen sokak hayvanları için Ortaca Belediyesi çalışma başlattı. Belediye, eski su borularından oluşturduğu 40 adet “Besleme Noktasını” ilçenin değişik bölgelerine kurdu.

Eski su boruları, besleme noktası oldu
Son Güncelleme :

27 Nisan 2020 - 12:01

43 views
Fırat

Dünyada ve Türkiye’de koranavirüsle mücadele sürerken, Ortaca Belediyesi, hükümetin aldığı önlemleri birer birer uygulayıp, Belediye olarak kendi aldığı önlemleri de aralıksız olarak uyguluyor.

Eski su boruları, besleme noktası oldu

Maske dağıtımı, pazar yerlerinde giriş-çıkışların kontrolleri ve vatandaşların ateşinin ölçülmesi, iş yerlerinde denetimlerin yapılması, dışarı çıkamayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra, tüm cadde, sokak ve kamu alanlarında dezenfekte çalışmaları sürerken, korona virüs salgını nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama ve su takviyesi çalışmaları da aralıksız olarak devam ediyor.

Korona salgını nedeniyle lokanta, restoran gibi işyerlerinin kapanması, vatandaşlarında sokağa çıkmaları kısıtlanınca, aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarını unutmayan, Ortaca Belediyesi, sokak hayvanları için, belediyenin elinde bulunan atıl durumdaki eski su borularından besleme noktaları yaptı. Park, bahçe ve açık alanlara 40 adet besleme noktaları kuruldu. Besleme noktaları ve sokak hayvanlarının bulunduğu alanlar, sokağa çıkma yasağının bulunduğu hafta sonu kontrol edilerek, mama ve suları takviye edildi.