Ana Sayfa YEREL HABERLER Esentepe eski günlerine dönüyor

Esentepe eski günlerine dönüyor

87 views
0

Milas Belediyesi, Şevketiye Mahallesi Topbaşı Mevkiinde halk arasında ‘Esentepe’ olarak bilinen alan, çay bahçesi olarak düzenlenerek eski haline dönüştürülüyor.

Milas için önemli bir yere sahip olan ve konum olarak ta eşsiz manzaraya sahip “Esentepe” , Park ve Bahçeler Müdürlüğünce hazırlanacak proje ile hayat bulacak.1. derece sit alanı içerisinde kalan ve uzun yıllardır atıl durumda bırakılan alan yapılacak proje ile ailelerin oturabileceği Çay Bahçesi olarak düzenlenerek hizmete açılacak.

Alan üzerinde Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, Fen İşleri Müdürü Okan Koban ile inceleme yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat; Esentepe’nin eski günlerine geri döneceğini belirtti.  Mat ayrıca;”Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanacak proje Anıtlar Kuruluna sunulacak gerekli izinlerin alınmasının ardından çalışmalara başlayacağız. Esentepe’yi eski günlerine döndürmeye kararlıyız. Bunun için Milas halkının da desteğine ihtiyacımız var. Buranın eski görünümü ile ilgili bilgisi olanların bizlere bildirmesini istiyoruz. Eskiden burada Tavus kuşlarının dolaştığını duyduk. Yapacağımız projede bunlara da yer vereceğiz.İçerisinde ördeklerin dolaştığı birde havuz yapmayı planlıyoruz. Esentepe’yi eski hali ile aynı şekilde hayata geçirmek istiyoruz. Çalışmaların tamamlanması sonucunda Esentepe eski ihtişamlı günlerine geri dönecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz