şişli vip

Elektrik tellerinden yangın çıktı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 01:08

Elektrik tellerinden yangın çıktı

Elektrik tellerinden yangın çıktı
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2017 - 20:23

28 views
Fırat

Köyceğiz, Çandır’da elektrik tellerinin ağaç dallarına değmesi sonrasında orman yangını çıktı. Kısa sürede söndürülen yangın köylüleri korkuttu.

Yangın geçtiğimiz gün öğlen saatlerinde Çandır Mahallesi’nde evlere yakın olan ormanlık alanda çıktı. Ağaç dallarının elektrik tellerine temas etmesi sonucu çıkan kıvılcımlar sonrasında başlayan yangın, rüzgarın da etkisi ile kısa sürede yayıldı. Yangını gören vatandaşlar durumu orman ve itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Orman Yangın Söndürme ekiplerinin çalışması sonucu kontrol altına alındı ve kısa sürede söndürüldü. Ekipler yanan alanda soğutma çalışması yaparak olay yerinden ayrıldı. Yangına müdahale eden itfaiye ekiplerine yardımcı olan köylüler, yangın başlamadan önce elektrik tellerine değen ağaçlardan kıvılcım çıktığını daha sonra da yangının başladığını ifade ettiler. Çıkan yangında 4 hektar ormanlık alan zarar gördüğü öğrenildi.

Yangına Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 4 uzman ekip, 4 arasöz, 20 yangın söndürme işçisi ile birlikte havadan da iki helikopter müdahale etti.