Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Doğru Sutyen Seçimi

Doğru Sutyen Seçimi

456 views
0
Doğru Sutyen Seçimi

Çok farklı göğüs tiplerine farklı sutyenler seçilmesi gerekmektedir. Toparlaması ve sarkmasını önlemek için doğru sutyen kullanımı gereklidir.

Yuvarlak ve birleşik göğüsler için sutyen boyutunun tam olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Birbirinden ayrık sutyenler için tişört sutyenler ideal olacaktır. Üçgen ve sivri göğüsse sahip olan kişiler sırtı çapraz sutyenler, ayrık göğüsler içinde balkonet sutyen modelleri tercih edilebilir. Ergenlik çağındaki bireylere alıştırma sutyenleri ideal olacaktır. Orta yaş ve üstü bireyler içinde toparlayıcı sutyenler uygun olacaktır. Çünkü ilerleyen yaş ile birlikte göğüslerde sarkma meydana gelmektedir. Hamilelik ve lohusa dönemlerinde de sutyen seçimi önemlidir. Hamilelikte balenli sutyen kullanmaya özen gösterilmelidir. Emzirme dönemi içinde özel sutyenler kullanılabilir.

Kıyafete Göre Sutyen Seçimi

Saten kumaş yumuşaktır ve kolayca iz beli ederler. Bu yüzden dantelli ve kalın dikişli sutyenler giymemek tercih edilmelidir. Bu yüzden olabildiğince düz ve ince dikişli sutyenler tercih edilmelidir. Dekolteli kıyafetler için silikonlu yapışkan sutyenler üretilmektedir. Spor yaparken buna uygun destekleyici sutyenleri seçmeliyiz. Hareket konforu sağlamasına dikkat edilmelidir. En güzel sütyen modellerini https://www.dagi.com.tr/kategori/sutyen-takimi-modelleri sayfasından bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz