şişli vip

Doğa hikayeleri eTwinning projesi ile öğrenciler hem okuyor hem de doğaya karşı bilinçleniyor - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

13 Haziran 2021 - 01:53

Doğa hikayeleri eTwinning projesi ile öğrenciler hem okuyor hem de doğaya karşı bilinçleniyor

Ortaca Ortaokulu öğrencileri Bursa, Mersin, Kütahya, Gaziantep gibi farklı illerdeki arkadaşlarıyla Doğa Hikayeleri eTwinning projesinde buluştular.

Doğa hikayeleri eTwinning projesi ile öğrenciler hem okuyor hem de doğaya karşı bilinçleniyor
Son Güncelleme :

01 Haziran 2021 - 15:43

25 views
Fırat

Ortaca Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Neslihan Işık ve Kıymet Yıldız rehberliğinde yürütülen projenin amaçlarından biri öğrencilere çevre bilinci ve doğa sevgisi kazandırmak diğeri ise kitap okuma alışkanlığını arttırmak.

Proje hakkında bilgi veren Ortaca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Kıymet Yıldız, sanayileşme, şehirleşme ve gelişen teknolojik imkanların olumsuz etkileri sonucu doğanın, canlıların zarar gördüğünü ve buna “Dur!” demek gerektiğini düşünerek farklı illerden farklı okullardan öğretmenler ve öğrenciler bir araya gelerek böyle bir projeyi başlattıklarını söyledi.

Türkçe Öğretmeni Neslihan Işık ise amaçlarının yalnızca doğaya karşı bilinçlenmek değil kitap okuma sevgisini de arttırmak olduğu için öğrencilerin konusu doğa olan kitaplar okuduklarını iki amaca birden ulaştıklarını dile getirdi.

Öğrenciler bu projede doğa gezileri yaptılar, TEMA Vakfı Mersin sorumlusu Müslüm Tekin’le söyleşi yaparak TEMA vakfının çalışmaları hakkında bilgiler aldılar. Okudukları kitapların yazarlarıyla buluştular, eğitici drama, okuma, yazma atölyelerine katıldılar. Şiir, hikaye, mektup yazdılar. Uzaktaki proje arkadaşlarına kitap hediye ettiler. Birçok başarılı etkinliklerle dolu, doğaya karşı bilinç aşılayan, kitapların önemini bir kez daha kavratan bir projeye imza attılar.

Ortaca Okul Müdürü Ali Hoplar, öğrencilerin okuldan uzak kaldığı bu dönemde böyle güzel bir proje yaptıkları için öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiğini söyledi.

Doğa hikayeleri etwinning projesi ile öğrenciler hem okuyor hem de doğaya karşı bilinçleniyor