Ana Sayfa SİYASET Datça CHP seçim hazırlığına başladı

Datça CHP seçim hazırlığına başladı

125 views
0

Cumhuriyet Halk Partisi Datça İlçe Başkanlığı gerçekleştirdiği  İlçe Danışma Kurulu toplantısıyla, yaklaşan yerel ve genel seçimler için hazırlığa başladı.

Datça Bülent Ecevit Kültür Merkezinde 11 Nisan’da gerçekleşen CHP İlçe Danışma Kurulu toplantısında, CHP Muğla İl Başkan Yardımcısı İlkay Şimşek, CHP Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar partilileri bilgilendirdi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası bilgi veren Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Muğla İl Başkan Yardımcısı İlkay Şimşek;”Türkiye artık seçim sürecine girmiş durumda. Olağanüstü bir durum olmazsa önümüzdeki Mart ayında yerel seçimler hemen aynı yılda ülkemizde ilk kez yaşanacak olan Başkanlık seçimi ve genel seçimler var. CHP olarak kaybedecek bir anımız bile yok. Muğla genelinde devam eden CHP ilçe toplantılarımızdan birisini de bugün Datça’ da gerçekleştirdik.

Datçalılar zaten dünden bugüne, sosyal demokrat ve Atatürkçü anlayışıyla, gerek yerel yönetimde gerek sosyal yaşamda CHP bayrağını onurla taşıyor. Bugünkü gerçekleştirdiğimiz CHP aile toplantımızda; içinde bulunduğumuz dönemde ülkece yaşanan sorunlara karşı CHP’nin rolü ve günümüzdeki önemi, öncelikle önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler ve sonrasındaki genel seçimler ve Başkanlık sistemi seçimlerinde de izlenecek strateji ve yapacağımız  çalışmalarla ilgili görüşleri değerlendirdik. Toplantımızda ayrıca seçimlerde görev alacak sandık sorumlusu partililerimizin görevleri hakkında bilgilendirme yaparak, Datça’da ve genelde yaşanılan yerel ve genel sorunların değerlendirilmesini yaparak partililerimizin görüşlerini aldık” dedi.

Kaynak: AjansSevgi-Marmaris

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz