Ana Sayfa EKONOMİ Yıllar sonra yönetim dışı

Yıllar sonra yönetim dışı

327 views
0

Dalyan Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifi’nde 11 yıl başkanlık, 6 yıl yönetim kurulu üyeliği yapan Atilla Gültekin, Pazar günkü genel kurulda seçim istedi. Liste kuramayınca seçimlere giremedi ve yıllar sonra yönetim dışında kaldı.

Dalyan Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifi’nde geçen yıl yapılan genel kurulda yapılan seçimlerde Atilla Gültekin’in yerine Mehmet Ali Demir başkanlığa seçilmiş, Atilla Gültekin’de yönetim kurulunda yer almıştı.

Pazar günü yapılan Genel Kurul’da gündemde seçim yoktu. Ancak Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Gültekin’in, 12 üyenin imzası ile Noter’e başvurduğu ve Kooperatif Yönetimine, gündem maddesine seçim konulmasını istediği öğrenildi.

Bunun üzerine Pazar günü yapılan Genel Kurul’da seçim yapıldı. Yapılan seçimde Atilla Gültekin’in liste kuramadığı için adaylıktan çekildiği öğrenilirken, mevcut başkan Mehmet Ali Demir ise 118 üyenin 102’sinin oyunu alarak ekibi ile birlikte 3 yıllığına seçildi.

Bu sonuçla yaklaşık 11 yıl başkanlık ve 6 yıl da yönetim kurulu üyeliği yapan Atilla Gültekin, 17 yıl sonra yönetim kurulunun tamamen dışında kalmış oldu.

Yıllar sonra yönetim dışı

Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Demir (ortadaki mavi takım elbiseli) ve Yeni seçilen Yönetim Kurulu üyeleri

Yapılan Seçimle ilgili açıklamada bulunan Mehmet Ali Demir, “Yönetim Kurulu Üyemiz Atilla Gültekin ve 12 üyemizin başvurusu üzerine Pazar günü yapılan Genel Kurulumuz, seçimli yapıldı. Kooperatifimizde bugüne kadar yapılan tüm seçimler kapalı oyla yapılıyordu. Bu seçim ilk kez açık ve blok liste olarak yapıldı. Bizim hazırladığımız blok liste, üyelerimizin çok büyük çoğunluğunun desteğini alarak seçildi. Tüm üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Yapılan seçim sonucu Mehmet Ali Demir’in başkanlığında oluşan yönetim kurulu, Hüseyin Kılıç, Abdullah Köse, Ferhat Koçyiğit ve Levent Kuru’dan oluşurken, Denetim kurulu ise Turgay Bağcı, Alaattin Ceylan, Sezgin Şimşek’den oluştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz