Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT Dalaman Belediyesi’nden tek kişilik tiyatro

Dalaman Belediyesi’nden tek kişilik tiyatro

215 views
0

Dalaman Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde, Down Sendromlu çocukların sorunlarına dikkat çekmek amacı ile tiyatro gösterisi düzenliyor.

Dalaman Beeldiyesi tarafından Dünya Down Sendromu Günü’nde, Down Sendromlu Çocukların sorunlarına dikkat çekmek amacı ile tek kişilik tiyatro oyunu sahneleniyor. Tiyatro sanatçısı Günay Turgut tarafından sahnelenecek olan tek kişilik tiyatro oyununun Yazarı Nava Semel. Gözlerin Ardındaki Çocuk adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini ise İsmail Bekir Ağlagül yapıyor. 21 Mart Salı günü Tigem Sinema Salonu’nda sahnelenecek olan oyun saat 20.00’de başlayacak.

Dalaman Belediyesi tarafından düzenlenecek olan bu etkinlikle ilgili Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “İlçemizde yaşayan tiyatro sanatçısı Günay Turgut hanımefendi bize bu projesinden bahsetti. Bizde hemen kabul ettik. Ülkemizde yaşayan çok sayıda engelli vatandaşımız var, bunların bir kısmı da daha çocuk. Bizlerde birer engelli adayıyız. Bu insanlarımızın sorunlarını çözmek ve onların daha engelsiz bir hayatta yaşamalarını sağlamak ta biz yöneticilerin görevi. Düzenleyecek olduğumuz bu etkinlikte bu konuya bir nebze olsun dikkat çekebilirsek çok mutlu oluruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz