şişli vip

Cobario Bodrum’daydı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 09:29

Cobario Bodrum’daydı

Cobario Bodrum’daydı
Son Güncelleme :

26 Mart 2017 - 11:17

24 views
Fırat

Viyanalı klasik müzik grubu Cobario, 21 Mart Salı günü Herodot Kültür Merkezi’nde, Avusturya Günlerinin kapanış konserini verdi.

T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Belediyesi ve Avusturya Kültür Ofisi işbirliğiyle, Baki Bilgili’nin koordinasyonunda düzenlenen “Bodrum’da Avusturya Günleri” kapsamında 21 Mart 2017 Salı günü, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde, Cobario Müzik Grubu tarafından, Dünya Müzikleri Konseri verildi. Keman virtüözü Herwig Schaffner ile gitaristler Jakob Lackner ve Georg Aichberger’den oluşan grup, klasik müzik ile harmanladıkları geleneksel ezgileri teatral bir sunumla sahneledi. BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, çeşitli STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda sanatsever konsere katılanlar arasındaydı.

Birbirinden güzel parçalardan özellikle “Coboria” ve “Vol de Nuit” büyük beğeni topladı. Kimi zaman eğlenceli, kimin zaman duygusal kimi zamansa mistik duyguların izleyiciye aktarıldığı gecenin sonunda ayakta alkışlanan grup tekrar sahneye gelerek kapanışı, 2014 yılında çıkan Royal adlı albümün son parçası olan “Aurora” ile yaptı. “Showdown, Seven Seas, Nizza, The Life of Blue, Balaton Bumm, Gulasch, Reconquista ve Alt Wien” çalınan diğer parçalar arasındaydı.

KONSER ÖNCESİ DALGA SESLERİ EŞLİĞİNDE MÜZİK RÖPORTAJI

20 Mart Salı günü İstanbul’da verdikleri konserin ardından Bodrum’a gelen grup, konser öncesinde Kumbahçe sahilinde Bodrum Mavi Dergisine verdikleri röportajda, sanatın birleştirici gücüne vurgu yaparak, “Amacımız müzik yaparken aldığımız keyfi izleyicinin görmesini ve hissetmesini sağlamak. Bizim yaptığımız enstrümantal müzik sınır ötesi bir müzik türüdür. Müzik öyle bir şey ki bazen sözleri anlamasanız bile sanatçının verdiği hissi alırsınız…”  dedi. Bodrum Kumbahçe sahilinde kale ve deniz manzarası eşliğinde güneşin tadını çıkaran grup üyeleri, “Bodrum ilham verici, mutlaka buraya tekrar geleceğiz ve daha uzun vakit geçireceğiz, hatta buradan ev bile alabiliriz.” diyerek beğenilerini dile getirdi.