şişli vip

Büyükşehir’in yaptığı kaldırımda, Standart değil, çifte standart var!!! - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

17 Haziran 2021 - 00:08

Büyükşehir’in yaptığı kaldırımda, Standart değil, çifte standart var!!!

Muğla Büyükşehir yetkilileri, Ortaca’da yapılan kaldırım çalışmasında esnafların düşük kot isteğini “Standarta aykırı” diyerek red etti. Ancak aynı yol üzerindeki çalışmada bir süper marketin önünde düşük kot uyguladı. Esnaf, “Burada standart değil, çifte standart var” diyerek uygulamaya sitem etti.

Büyükşehir’in yaptığı kaldırımda, Standart değil, çifte standart var!!!
Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 14:52

444 views
Fırat

2014’de kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ortaca ilçe girişi olan Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde ilk kez geçtiğimiz günlerde kaldırım çalışmasına başladı.

Geçtiğimiz günlerde başlayan çalışmaların kısa sürede bitirilmesi bekleniyor.

Çalışmalar genel olarak yol üzerindeki esnaf tarafından olumlu karşılanırken bazı esnaflar ise sitemli. Kaldırım çalışması sırasında Büyükşehir yetkililerinin yük indirme-bindirme için dükkan önlerinde araç girişine kolaylaştıran mevcut düşük kotlu kaldırımları kaldırdığını belirten esnaflar, “Buradaki birçok esnaf dükkanlarında yük indirip-bindiriyor. Araçlarla daha rahat yük indirip bindirmek için dükkan önlerinde kaldırımlarda düşük kot uygulaması vardı. Yeni yapılan kaldırımda da dükkan önlerinde düşük kot uygulaması istedik ancak yetkililer standartı bozamayacakları gerekçesi ile yüksek kaldırım yaptılar. Ancak bunu bize söyleyen Büyükşehir, yol üzerinde bir süper marketin girişinde ise düşük kot uyguladılar. Burada standart değil, çifte standart var” diye konuştular.

office 365 lisans satın al