Ana Sayfa Manşet Bütün engelliler Köyceğiz’de buluştu

Bütün engelliler Köyceğiz’de buluştu

147 views
0
engelliler_koycegiz

Dünya Down Sendromu Derneği Köyceğiz Şube Başkanı Hüseyin Yaman, Muğal genelindeki engellilerin birçoğunu Köyceğiz’de düzenlediği etkinlikte buluşturdu.

Engelliler için kamp yeri projesi de hazırlayan Yaman, amaçlarının engeli ne olursa olsun her hepsini kaynaştırmak olduğunu söyledi.

Görme, zihinsel, fiziksel engelliler, otizmliler ve down sendromlular Köyceğiz’de buluştu. Dünya Down Sendromu Derneği Köyceğiz Şube Başkanı Hüseyin Yaman, etkinliğe Menteşe, Datça, Fethiye ve Bodrum’dan yaklaşık 200 engellinin katıldığını söyledi. Yaman, Tüm Engelliler Federasyonu, Sakatlar Derneği ve İstanbul Engelliler Derneği yetkililerinin de katıldığı etkinliğin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Yaman, “Hiçbir kurumun destek olmadığı, tamamen kendi imkanlarımızla düzenlediğimiz etkinlikte engelliler birbiriyle tanıştı, kaynaştı. Benimle dans Eder misin? Diyerek birbiriyle dans ederek eğlendi” dedi. 

Milletvekili Burak Erbay dışında siyasetin ve bürokrasinin etkinliğe ilgi göstermediğini, davet etmelerine rağmen gelmediklerini kaydeden Yaman, “Destek olmasalar da kendi imkanlarımızla engellilerin hayatını kolaylaştırma çalışmalarımız sürecek. Şimdilik engelliler için kamp yeri ve huzurevi projemiz var. Bunları hayata geçirmek için çalışıyoruz. Elimizden geldiğince engellilerin sorunlarını çözeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz