Ana Sayfa GÜNDEM Başkan Muhammet Şaşmaz, Gazetecileri unutmadı

Başkan Muhammet Şaşmaz, Gazetecileri unutmadı

94 views
0

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, bölgede görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Dalaman Şehit Mehmetçik Parkı’nda düzenlenen kahvaltıya Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’de görev yapan gazeteciler katıldı.

Gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Şaşmaz yaptığı açıklamada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bölgemizde çalışan gazeteci arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Şehit Mehmetçik Parkı’nda kahvaltıda buluştuğumuz gazeteci arkadaşlarımıza 2016 yılında yaptıklarımızı ve 2017 yılında yapmayı planladığımız çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardım. Sordukları sorulara cevap verdim” dedi.

Gazeteciliğin, halkın haber alma özgürlüğüne aracı olan bir meslek olduğunu belirten Başkan Muhammet Şaşmaz, “Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla doğru ve tarafsız bir şekilde hareket ederek fikirlerini özgürce paylaşmak için mücadele veren tüm emekçi gazeteciler zor şartlarda çalışıyor. Maalesef ülkemizde özgür olması gereken basın sektörü gittikçe yapılması en zor, en tehlikeli mesleklerden biri haline gelmiştir. Dünyada demokrasinin güçlü olduğu hiçbir ülkede bu tür acı tablolar görülmez. Aldıkları bilgiyi hızlı, doğru ve tarafsız bir şekilde halka ulaştırmak gibi bir kamu görevi yapan basınımızın özgürce hareket

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mete Sönmez’e günün anısına bir hediye taktim etti.

etmeleri gerektiği inancımla tüm gazetecilerin maddi ve manevi olarak daha çağdaş ve demokratik şartlarda görevlerini yapabilmelerini diliyorum. Gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden, çalışan, çalışamayan tüm emektar basın mensuplarına en derin saygılarımı ve sevgilerimi sunarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın, kahvaltıda yaptığı Dalaman ile ilgili çalışmalar hakkındaki açıklamalarını, 17 Ocak Salı günkü BatıHaber gazetesinde okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz