Muğla Yerel Haber

Babadağ Teleferik projesi tanıtıldı

Babadağ Teleferik projesi tanıtıldı
7 views
08 Mart 2017 - 15:13

Fethiye Babadağ’a yapılacak Teleferik projesinin tanıtımı yapıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek Fethiye’de “Babadağ Teleferik Projesi” tanıtım toplantısına katıldı.

Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen “Babadağ Teleferik projesi” tanıtım toplantısında konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Fethiye’nin denizi, doğası ve tarihiyle birbirini tamamlayan Türkiye’nin incisi bir yer olduğunu söyledi.

İlçedeki doğal zenginlikleri koruyarak dünyanın her yerindeki insanlara servis etme gerekliliğinin bilincinde olduklarını ifade eden Çiçek, “Göreve geldiğimde Babadağ’ın bin 200 rakımlı pisti yoktu. Kış aylarında da buraya gelen insanların yamaç paraşütü yapmaları için ilk olarak bin 200 rakımlı pisti açtık. Her ay Babadağ’dan yamaç paraşütü yapılması için pist sayısını arttırdık. Çünkü Babadağ, Ölüdeniz 4 mevsim 12 ay hizmet vererek bu eşsiz güzelliklerini sergilemelidir. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan güzellikleri barındıran Ölüdeniz, bu proje ile artık havadan çok rahat bir şekilde izlenebilecek” dedi.

Fethiye’nin güzelliklerinin teleferikle izlendiği zaman dünyanın birçok yerinden insan için cazibe merkezi olabileceğine dikkati çeken Vali Çiçek, şunları kaydetti:

“Projenin bedeli 30 milyon dolar. Bu para çok çabuk yerine konabilir. Teleferik açıldığında 450 bin kişinin buradan yararlanacağı söyleniyor. Her yıl da yüzde 5 artış göstereceği raporlarda yazıyor. Güç birliği ve ortak akıl bir araya gelerek bu projeyi hayata geçirdi. Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu projeyle Fethiyemizi Türkiye ve dünyaya daha iyi açmış olacağız. Fethiye’nin 20 yıllık hayali gerçekleşecek”

Toplantıya Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan’ın ev sahipliğinde Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Suha Aldan ve Mehmet Erdoğan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, il ve ilçe protokolü katıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Muglayerelhaber.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.