şişli vip

Anaokulu öğrencileri ağaç dikti - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 10:36

Anaokulu öğrencileri ağaç dikti

Anaokulu öğrencileri ağaç dikti
Son Güncelleme :

30 Mart 2017 - 19:41

33 views
Fırat

Ortaca’da, Vilayetler Hizmetbirliği Anaokulu tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler, protokol üyeleri, öğretmenleri ve velileriyle birlikte meyve fidanı dikti.

Etkinliğe, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, eşi Miray Ürkmezer, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ekrem Gürhan, Mehmet Nejat Yıldız, Mahalle Muhtarı Güzel Ceylan, Okul Müdürü Filiz Bardakçı Öztürk, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlk olarak, Vilayetler Hizmetbirliği Anaokulu öğrencileri müzik eşliğinde bir gösteri sergiledi, ardında da ağaç dikti. 5-6 yaş grubu öğrenciler Okul bahçesinde ağaç dikerek, gönüllerince toprakla oynadılar.

Vilayetler Hizmetbirliği Anaokulu Müdürü Filiz Bardakçı Öztürk yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimiz ileride diktikleri fidanların meyve verdiğini görecek ve bunu ömürlerinin sonuna kadar unutamayacakları bir anı olarak akıllarında tutacaklar” derken, Kaymakam Fatih Ürkmezer ise, “Bu yaştaki çocuklar, görerek, yaparak, yaşayarak öğreniyorlar. Ağaç dikim mevsimi olması nedeniyle okulumuzda bu etkinliği düzenledik. Öğrencilerin ağaç ve doğa sevgisi kazanmasını, çevremizi korumasını sağlamaya çalışıyoruz. Okulumuz bahçesine portakal, limon, erik, zeytin ve değişik meyve fidanları diktik. Çocuklarımız bahçede ağaç dikerken çok eğlendiler ve aynı zamanda dikim aşamalarını görerek öğrenmiş oldular. Çocukların eğitimlerindeki en önemli unsur bizzat olayın içinde olarak, yaparak, yaşayarak, deneyerek öğrenmeleridir. Okul içerisinde de eğitimlerimizi bu yöntemle gerçekleştiriyoruz. Bu yaşlarda öğrendikleri daha kalıcı oluyor. İşte bu unutamayacakları noktalardan birisi de çevre bilinci ile ağaç sevgisi. Eğlenerek öğretmek için, çevre bilinci oluşturmak için bugün böyle bir çalışma yaptık. Çocuklarımıza çevre bilincini ve ağaç sevgisini aşılamalıyız” dedi.

Gerçekleştirilen etkinlik sayesinde öğrencilerin ağaç ve doğa sevgisi kazanması hedefleniyor.