Ak Parti; "Muğla’dan İstanbul’a Skandal Transfer" - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

18 Ocak 2021 - 07:58

Ak Parti; “Muğla’dan İstanbul’a Skandal Transfer”

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Muğla Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanlığı’ndan ayrılan Alper Kolukısa’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü’ne getirilmesi sert bir şekilde eleştirildi.

Ak Parti; “Muğla’dan İstanbul’a Skandal Transfer”
Son Güncelleme :

21 Eylül 2019 - 16:32

476 views

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Muğla Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanlığı’ndan ayrılan Alper Kolukısa’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü’ne getirilmesi sert bir şekilde eleştirildi.

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün 31 Mart öncesinde, seçim kaybetme korkusuyla istifasını istediği Bürokrat, İETT (İstanbul Toplu Taşıma Hizmetleri) Genel Müdürü oldu.

Muğla’da 5 yıllık Ulaşım Daire Başkanlığı döneminde yaptığı uygulamalar ve işlemlerle gerek şoför esnafının gerekse halkın nezdinde kötü bir karnesi bulunan Hamdi Alper KOLUKISA duyanların “fıkra mı bu” diyeceği bir şekilde İETT Genel Müdürü yapıldı.

Kolukısa’nın, 5 yıllık ulaşım daire Başkanlığı döneminde Muğla’nın şoför esnafıyla çözüme ulaşamayan sorunlar yaşanmış ve binlerce ailenin ekmeğini elinden alacak vicdansız uygulamalara imza atılmıştır. Bizler de, Muğlalı vatandaşların ulaşım kalitesini bozan ve binlerce üyeli sosyal medya sayfalarında komedi malzemesi olan ulaşım uygulamaları ile başarısız bir idarecilik sergileyen Hamdi Alper Kolukısa’nın İETT Genel Müdürü yapılmasıyla, İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız için endişelendik ve uyarmak istedik.

Hakkında devam eden ve yolsuzluk iddiasıyla Osman Gürün ile birlikte yargılanan, mahkeme kararını yerine getirmeme suçu nedeniyle soruşturma izni verilmiş olup yargılamasına başlanacak olan, sayısını bilemediğimiz birçok soruşturması halen devam eden bu şahsın İstanbul gibi ülkemizin en büyük metropolünün ulaşım şirketinin başına gelmiş olması CHP Belediyeciliğinde hem liyakatsizliğin hem de hukuksuzluğa prim vermenin bir örneği olmuştur.

Bunun adı politik kadrolaşma ise; o zaman CHP’li bir belediye başkanının oy kaybetmesine yol açacak kadar infial yaratmış bu kişinin, mevcut başkanın seçime bir ay kala seçimi kaybetme korkusuyla istifa ettirdiği, tabiri caiz ise siyaseten kapı dışarı ettiği bu bürokratın, ülkemizin en büyük ulaşım şirketi olan İETT Genel Müdürü yapılması açıklanmaya muhtaç bir acziyettir.

Görülüyor ki İstanbul’u sel aldığı sırada Bodrumdaki tatilinden vazgeçemeyen İmamoğlu, tatil dönüşü eli boş gitmemiş, beceriksizliği ve hakkında açılan soruşturmalarla adından sıkça söz ettiren, 31 Mart seçimlerine bir ay kala istifası alınarak adeta suçluluğu tescil ve ikrar edilen 1 milyonluk Muğla’nın ulaşımını pespaye duruma sokan Hamdi Alper Kolukısa’yı transfer ederek, 15 milyonluk İstanbul’un İETT’ sinin başına getirmiştir.

Osman Gürün’ün kovduğu, Osman Gürün’e “DUBA OSMAN” lakabı takılmasının müsebbibi bir bürokratın İstanbul’a hangi saik, gerekçe, liyakat kriteri veya mantıkla İETT Genel Müdürü yapıldığının açıklanmasını bekliyoruz. Bu açıklamalara, kendi Sgk yolsuzluğunu açıklarken zihni sinir projesi gibi ayakkabı öpen Mürsel Alban ve kaçak yapı yaptığı sabit olan MBB Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın’ın da katılmasını, Muğlalı hemşerilerimiz ve şoför esnafımızın, H. Alper Kolukısayla ilgili görüşlerini söyleyecekleri videolu sokak röportajı şeklinde yapılmasını bekliyoruz.

Alpin Garden