şişli vip

Ahşap ev küle döndü - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

16 Haziran 2021 - 23:51

Ahşap ev küle döndü

Ahşap evin küle döndüğü yangında vatandaşlar itfaiye ekipleri gelene kadar insan zinciri oluşturarak kovalarla ve su hortumu ile yangına müdahale etti.

Ahşap ev küle döndü
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2021 - 19:40

283 views
Fırat

İHA – Menteşe’de ahşap bir evde yangın çıktı. Vatandaşlar itfaiye ekipleri gelene kadar insan zinciri oluşturarak kovalarla ve su hortumu ile yangına müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Akbük koyu girişinde Halil İbrahim Uysal isimli vatandaşa ait eski ahşap binada yangın çıktı. Vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi bilgi vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Ahşap evdeki alevlerin bir anda parlaması sonucu vatandaşlar itfaiye ekipleri gelene kadar yanan evin yakınındaki su sarnıcından insan zinciri oluşturarak kovalarla ve su hortumu ile yangına müdahale etti.

Vatandaşların müdahalesi ile alevler kontrol altına alınırken, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın tamamen söndürüldü. Yangın sonucu evde bulunan tüm eşyalar yandı.

Yangın sırasında evde kimsenin bulunmadığı öğrenilirken, yangın sonrası Akbük koyunda bulunan vatandaşlar evi yanan vatandaşın bazı temel ihtiyaçları için yardım toplamaya başladı.