şişli vip

Acar Ortaca'da konuştu: Aday değilim ancak!!! - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

20 Haziran 2021 - 08:58

Acar Ortaca’da konuştu: Aday değilim ancak!!!

Acar Ortaca’da konuştu: Aday değilim ancak!!!
Son Güncelleme :

09 Ocak 2017 - 16:31

32 views
Fırat

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP’li Marmaris Belediye Meclis Üyeleri, Belediye’nin birimi amirleri ve CHP İlçe Yönetimi ile birlikte, ilçe ziyaretleri düzenliyor. Bu kapsamda önce Dalaman ardında da Ortaca’yı ziyaret eden Ali Acar ve beraberindeki heyet, CHP İlçe Yönetimi ile Belediyeleri ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

İlk olarak Ortaca CHP İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Ali Acar’a hoş geldin diyen CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, “Fethiye gibi bölgelerde Belediye Başkanlığı yapmak kolaydır. Çünkü bakir yerleri açıp güzel şeyler yapıp gösterebilirsiniz. Ancak, mahfedilmiş bir yeri daha güzelleştirmek ve yaşanabilir kılmak konusunda çalışmak zordur. O, Tansaş alanını kaldırıp da o büyük meydanı yaratan çok değerli Belediye Başkanımı Ortaca’da görmekten büyük keyif aldım” dedi.

Ardından söz alan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, bu tür ziyaretlerin bir eksiklik olduğunu düşündüklerini belirterek, “Ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlar içinde birbirimizle daha fazla kenetlenmemizin ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Örgütümüz ve belediye teşkilatları ile istişare ziyaretleri yapmak için sizlere geldik” dedi.

BAŞKANLIK GEÇERSE, HÜKMÜMÜZ KALMAZ

Türkiye’nin genel olarak içler acısı bir durumda olduğunu belirten Acar, “Önümüze koyulan yeni yol haritasında, başkanlık sistemine adım atılan bu çalışma içerisinde yarın olurda bir referanduma gidilmesi ve AKP iktidarının istemesi durumunda Başkanlık sistemine geçilmesi durumunda bizlerin Belediye Başkanı, ilçe başkanı, büyükşehir belediye başkanı olarak hiçbir hükmümüz ve önemimizin kalmadığı ortadadır”  dedi.

Belediyeler arasında bir istişare eksikliği hissettiklerini belirten Ali Acar, “Hepimizin bulunduğu ortam içinde kendine göre görev ve sıkıntıları var. Herkes kendi bölgesinde birşeyler yapmaya çalışıyor.

Geçmiş yıllarda da bir moral motivasyon olarak 2’şer günlük programlar yapıyorduk. Bunun devamı gibi bu sene önce Bodrum ziyareti yaptık. Daha sonra Fethiye’de yaptık. Bu programlara gittiğimiz yerlerde Belediyemizin atanmış birim amirlerini de götürerek, oradaki belediyelerde kendi meslektaşları ile istişare etme olanağı sağladık ve bunların faydasını gördük. Onları da davet ettik. Hiçbir özel sebebi olmadan bunun bir benzeri olarak önce Dalaman örgütümüz ve Belediyemizi ziyaret ettik. Şimdi de Ortaca’yı ziyaret ediyoruz. Sizleri de Marmaris’te görmekten mutluluk duyarız” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ EKSİĞİ

CHP Ortaca İlçe Örgütü’nün ardından Ortaca Belediyesi’ni ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve beraberindeki heyet Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Buraya kadar gelip bizi ziyaret ettiniz, teşekkürler. Ülkemizin ve dünyamızın barış içinde yaşaması hepimizin amacı. Bu anlamda bizlere çok ciddi görevler düşüyor. Bu tür ziyaretlerin iyi şeylere hizmet ettiğini görüyorum. Burada oturup çay içmek bile birbirimizi tanımak adına hoş şeyler. Bunu biraz daha ileriye götürerek daha kalabalık, Belediyeler arası işbirliğine dönüştürmek gerekir. Bu aslında Büyükşehir Belediye Başkanına düşer ama 3 yıldır bunu gerçekleştiremedi. Buda eleştirilecek bir yön” dedi.

Önceki dönemlerdi 2’şer aylık periyodlar ile bu toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten başkan Karaçelik, “İnsanlar konuşarak anlaşabiliyor. Konuşmazsanız birbirinize niyet besliyor ve niyet okumaya başlıyorsunuz ve niyet okuyarak birbirinize daha fazla geriliyorsunuz. Bundan dönülmesi gerektiğini de düşünüyorum. Bunun bir adım olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı da bundan bir çıkarım elde eder ve bizleri yine toplar diye düşünüyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN GÖREVDEN KAÇMAYIZ

Ortaca ziyaretinde soruları da yanıtlayan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Büyükşehir Belediye Başkanlığında isminin geçmesi ile ilgili olarak sorulan soruyu, “Ben şahsım adına siyasette gelecek adına plan ve program yapmadım. Her insan gelecek ile ilgili plan ve program yapabilir. Bir şeyi ne kadar isterseniz isteyin, şartlar oluşmadıysa böyle bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değil. Bizim ismimizin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bazı platformlarda söylenmesi benim için gurur kaynağıdır. Ama bu işi illa yaparım diye kendi adıma düşündüğüm bir şey değil. Önümüzde uzun bir süreç var. Ülkemizin içinde bulunduğu tabloda birey olarak çok büyük endişeler içindeyim. Bu ortamda ben Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını düşünüyorum deme lüksüne sahip değilim. Ama şartlar öyle oluşur ki, bir şeyi isteyen değil verilen görevi yapan bir anlayışa sahibiz.

Eğer ihtiyaç söz konusu olursa görevden kaçacağız diye bir şey söz konusu değil. Ama bulunduğumuz ortamda mevcut yeni bir yönetim var. Muğla Büyükşehir kapsamına yeni alındı, bunun sancıları var, bunun olması kadar da doğal bir şey yok. Ama bir şeye karşı, bir yere karşı ben adayım diye düşüncem olmadı. Şartlar oluşur, kısmet bu şekilde alnımıza yazılmış olur da bize böyle görev verilmiş olursa da kaçacak değiliz” dedi.

AKSAZ YOLU UMARIM AÇILIR

Marmaris’i Ekincik’e bağlayan Aksaz yoluna da değinen Ali Acar, “Marmaris’in turizmde en büyük olumsuz yönü ulaşım. Mevcut trafik yolumuzda Dalaman Havalimanına 1,5-2 saatte ulaşması, turizm adına bizim önümüzdeki olumsuz bir tablo. Bu havalimanı varken, bu yol bir alternatif. Bu yol yıllardır söylenir. Ancak Aksaz’ın Askeri bir bölge olması nedeniyle bu gerçekleşmedi. Temennimiz bu yolun Marmaris’e bağlanması, Marmaris’e çok büyük bir katkı getirecektir” dedi.