5 ilçenin kurucu başkanı atandı - Muğla Yerel HaberMuğla Yerel Haber

22 Ekim 2020 - 01:27

5 ilçenin kurucu başkanı atandı

Alpin Garden
5 ilçenin kurucu başkanı atandı
Son Güncelleme :

30 Kasım 2017 - 19:06

29 views

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, Muğla’da teşkilatı kurma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Buna göre 5 ilçenin kurucu başkanı atandı.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Muğla İl Başkanlığı’na atanan İncilay Gezgin Şekerdağ, Muğla’nın ilçelerindeki teşkilatların kurulumuna yönelik çalışmaları başlattı. Bu bağlamda 5 ilçenin kurucu başkanı atandı.

İl Yönetimi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten İncilay Gezgin Şekerdağ, “Genel Merkezden görevi almamızın ardından Muğla ve ilçeleri ile ilgili yoğun bir mesai içine girdik. Şu an birçok isim üzerinde duruyoruz ve kısa sürede İl Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızı basına tanıtacağız” dedi.

5 İLÇE BAŞKANI KURUCU BAŞKANI

Şekerdağ, Muğla’nın 5 ilçesine ait ilçesinin kurucu başkanını da belirlediklerini söyledi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Muğla İl Başkanı Şekerdağ, “5 ilçemizde kurucu ilçe başkanlıklarımıza atama yaptık. Buna göre Bodrum’da Mehmet Onur Şahbaz, Milas’da Mehmet Çayırlı, Yatağan’da Oktay Yönter, Kavaklıdere’de Levent Akkalı ve Datça’da Arif Bayazit İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı olarak atandılar” dedi.

KONGRE SÜRECİ DE BAŞLIYOR

Atanan kurucu ilçe başkanları ile İlçe Teşkilatlarını kuracak. İYİ Parti’de, Genel Merkez’in 10 Aralık’taki kongresinin ardından il ve ilçe kongrelerinin de başlayacağı öğrenildi. İl ve İlçe Kongrelerinin yaklaşık 3 ay içerisinde biteceği belirtilirken, kongreler için hem il, hem de ilçeler bazında çok sayıda isim aday olarak kulislerde konuşuluyor.

Caria