Ana Sayfa EKONOMİ 5.Fakülte’de mi Fethiye’ye gidiyor?

5.Fakülte’de mi Fethiye’ye gidiyor?

115 views
0

Muğla Üniversitesi bünyesinde halen geçici olarak Menteşe’de eğitim veren Mimarlık Fakültesi’nin Fethiye’ye verildiği iddia edildi.

Muğla Üniversitesi bünyesinde 2001 yılında kurulan Mimarlık Fakültesi, o yıldan bu yana İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde geçici olarak bulunuyor, Fakültenin mimarisi yüzünden Gökova’da eğitimine devam edeceği belirtiliyordu. Ancak Mimarlık Fakültesi’nin de Fethiye’ye gideceği iddialar arasında.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde bulunan fakültelere bakıldığında, Muğla’nın sadece 4 ilçesinde bulunuyor. Üniversite’nin merkezinin bulunduğu Menteşe’nin yanı sıra Fethiye’de 4, Milas ve Bodrum’da ise 1’er fakülte bulunuyor.
Köyceğiz, Dalaman ve Ortaca’da hiçbir fakülte yer bulunmazken, geçtiğimiz yıllarda Dalaman’da açılacağı duyurulan Ziraat Fakültesi’de bilindiği üzere Fethiye’de açılmıştı.
İşletme, Turizm, Ziraat ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri’nin ardından Mimarlık Fakültesi’nin de Fethiye’ye verildiği iddiası, Fethiye’ye, Üniversite’nin neden bu kadar ayrıcalık yaptığı sorusunu da beraberinde getiriyor. Muğla Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mansur Harmandar’ın Fethiyeli olmasının bu kararlarda ne derece etken olduğu ise sorulan sorulardan bir tanesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz