Ana Sayfa 3. SAYFA 33 gözaltından 22 tutuklama

33 gözaltından 22 tutuklama

788 views
0

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinde düzenlenen operasyonda fuhuş yaptırdıkları belirlenen 33 kişiden, 22’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, internet üzerinden yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddia edilen kişilere yönelik başlattığı teknik ve fiziki  takip sonucu geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlemişti. Bir kadının, “Eniştem ablama zorla fuhuş yaptırıyor” ihbarı sonrası Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büroya bağlı 20 ekip, 120 personel ile Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinde 23 noktaya operasyon düzenledi

Eş zamanlı yapılan şafak baskınında, K,G, M.B, E.G, C.G, O.U, M.K, Y.Ç, İ.Y, S.T, M.A, F.A, R.A, D.B, M.Y, M.G, C.E.A, U.S, G.K, A.K, N.A, Y.Ö, Y.E, A.Ç, C.Ö, M.H.G.A, M.G, G.Ç ile yabancı uyruklu C.R ve M.S. fuhuşa aracılık ve yer temini ettikleri iddiasıyla gözaltına aldı. Operasyonda zorla fuhuş yaptırıldığı ileri sürülen 9’u yabancı uyruklu 16 kadın kurtarılırken, ekipler şahısların evlerinde yaptığı aramada 3 pompalı tüfek ile bir miktar uyuşturucu hap ele geçirdiler.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından şüpheliler Fethiye Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerden K,G, E.G, C.G, O.U, M.K, Y.Ç, İ.Y, S.T, M.A, F.A, R.A, D.B, M.Y, M.G, C.E.A, G.K,, C.Ö, M.H.G.A, M.G, G.Ç yabancı uyruklu C.R ve M.S fuhuşa aracılık ve yer temini ettikleri iddiasıyla tutuklanarak  Eşen T Tipi Kapalı Ceza Evine gönderildi.

M.B, U.S, A.K, N.A, Y.Ö, Y.E ve A.Ç adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 4 kişi de emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Zorla fuhuş yaptırıldığı ileri sürülen 9 yabancı uyruklu kadın, Emniyetteki ifadelerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz